با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

آیین همسرداری

 اگر احساس می کنید بعد از ازدواج رابطه تان با همسرتان کمی سرد شده و مثل گذشته گرم و صمیمی نیستید، نکات زیر را عمل کنید.

مسایل کوچک را سرسری نگیرید

زخم با پوشاندن مداوا نمی شود. باید معالجه شود، چراکه پوشاندن زخم باعث عفونت بیشتر می شود.درابتدا پوسیدگی دندان با یک پوسیدگی ساده شروع می شود و اگر به موقع عمل کنیم دندان را نجات داده ایم اما اگر در زمان مناسب عمل نکنیم به عصب کشی و در نهایت کشیدن دندان منتهی خواهد شد.

شاید به نظرتان برسد برخی مسائل آنقدر کوچک هستند که نمی توانند باعث دعوا شوند، اما کاملا برعکس گاهی نگذاشتن ظرف ها در ظرفشویی یا در آوردن کفش کفش در مکانی نامناسب، سبب دعواهای بزرگی می شود. اگر مسائل کوچک بین زوج ها حل نشود تبدیل به یک مشکل بزرگ خواهد شد.پس اجازه ندهید مشکلات بی اهمیت  ، صمیمیت شما را از بین ببرد و با گذشت زمان شما را از هم دور کند.

اگر بتوانید مسائل کوچک را بین خود حل کنید به راحتی از پس مشکلات بزرگ تر بر می آیید. بدنبال راه حل باشید و سعی کنید تا مشکل را حل کنید. هیچگاه یکدیگر را حل نکنید. به یاد داشته باشید زیبایی ها و حسنات عادی می شوند اما هیچ گاه زشتی ها و بدی ها عادی نمی شوند و نمی توان به آنها عادت کرد. مانند آمپول زدن که هزار بار هم که زده باشیم باز هم درد ایجاد می کند.

ابراز علاقه کنید

برای خوشبخت بودت در یک رابطه لازم است هر روز پیام مثبت دریافت کنید. بیان جملاتی نظیر دوستت دارم، دلم برایت تنگ شده، احساس خوبی به من میدهی یا خرید یک هدیه، می تواند عشق را شعله ور کند. فراموش نکنید مردان بیش از زنان به شنیدن این مسائل نیاز دارند. زن ها برای حرف زدن و بیان احساساتشان معمولاً اشخاص دیگری را در کنارشان دارند، اما مردها به ندرت کسی را پیدا می کنند. در میان زوج هایی که زنان به همسرشان ابراز احساس نمی کنند، میزان طلاق دو برابر است.

پیامک عاشقانه انرژی آفرین است، روی آینه بنویسید دوستت دارم با رژ لب و یا هر طوری که می توانید نو آوری کنید و همسرتان را غافلگیر کنید. درعشق هیچ هدیه ای بیشتر از غافل گیری ارزش ندارد.

ابراز احساسات را نادیده نگیرید

مردان با درست کردن میز شکسته آشپزخانه ممکن است علاقه ی خود را به همسرشان نشان دهند در صورتی که زنان با بیان کلمات این کار را می کنند. فراموش نکنید که زنان و مردان راه های متفاوتی از هم برای بیان احساسات دارند، پس به شکلی که همسرتان از طریق آن ابراز احساسات می کند احترام بگذارید.

شاید باور نکنید ولی راه های ساده ای برای ابراز علاقه به همسرتان وجود دارد و نیازی نیست برای اینکه عشق و علاقه ی خود را به همسرتان ثابت کنید کارهای محیر العقولی انجام دهید. در ادامه با برخی از روش های به ظاهر کوچک ولی تاثیر گذار آشنا خواهید شد.

یکی از اشتباهات جبران ناپذیر برخی زوج ها بعد از اغاز زندگی مشترک، فراموش کردن ابراز علاقه و گذاشتن وقت برای یکدیگر است.گویا همه چیز فدای روزمرگی ها می شود. غافل از اینکه این مسئله باعث دور شدن و دلخوری زن و شوهر از یکدیگر و ایجاد فاصله بین آن دو می شود. در حالی که با یک شاخه گل، یک کلمه محبت آمیز و چند دقیقه صحبت صمیمانه، میتوان مشکلات و دلخوری ها را از سر راه برداشت و زندگی شیرینی را در کنار همسر خود در پیش گرفت. شاید باور نکنید ولی راه های ساده ای برای ابراز علاقه به همسرتان وجود دارد و نیازی نیست برای اینکه عشق و علاقه ی خود را به همسرتان ثابت کنید کارهای محیر العقولی انجام دهید. در ادامه با برخی از روش های به ظاهر کوچک ولی تاثیر گذار آشنا خواهید شد.

برای او پیام های محبت آمیز بفرستید

به تلفن همراه او پیامکی صمیمانه بفرستید. مطمئن باشید که این کار هم شیرین و هم جالب است.

یکی از کارهای مشکل او را انجام دهید

یکی از کارهای روزمره را که او رغبتی به انجام آن ندارد، انتخاب کنید و برای او انجام دهید و احساس او را هنگامی که از انجام گرفتن آن کار توسط شما مطلع می شود، نظاره گر باشید.

حس قدردانی خود را ابراز کنید

وقتی همسرتان سخت کار می کند یا برایتان کاری انجام میدهد، بگذارید بداند که شما قدردان زحمات او هستید.

برای او دعا کنید

از خداوند بخواهید که در درست انجام دادن همه ی کارها، او را یاری کند. همچنین گاهی اجازه دهید همسرتان این دعا را بشنود. این کار سبب می شود تا او دریابد که وقتی او قادر به انجام کاری نیست، شما از شخصی توانا برایش درخواست کمک می کنید.

با هم به پیاده روی یا گردش بروید

بگذارید طبیعت خلق و خوی شما را برای دوست داشتن تنظیم کند. صحبت کنید و گوش دهید.

انتظار نداشته باشید آنچه را در ذهنتان می گذرد بخواند

اگر موضوعی هست که می خواهید همسرتان بداند، به او بگویید، از او انتظار نداشته باشید که از افکار و احتیاجاتتان با خبر باشد.

از جاسوسی کردن بپرهیزید

از مخفیانه زیر نظر گرفتن همسرتان دوری کنید. اگر میخواهید چیزی را بدانید، بدون رو دربایستی از او سوال کنید.

با هم بخندید

دوران بزرگسالی خود را برای لحظاتی فراموش کنید و با هم کارهای بچه گانه و شادی آور انجام دهید. همچنین، اگر کار اشتباهی انجام شد، سعی کنید با شوخی و خنده از آن بگذرید. این کار سبب کاهش استرس در آن شرایط خواهد شد.

کارت پستال های عاشقانه به او بدهید

منتظر یک مناسبت خاص نباشید تا به او هدیه بدهید. عاشقانه ترین کارتی که می توانید را پیدا کنید و در ماشین او بگذارید. فراموش نکنید که پیام عاشقانه ی خود را در آن بنویسید.

درباره ی آینده گفت و گو کنید

آینده آنچنان که به نظر می رسد دور نیست. درباره ی جاهایی که دوست دارید وقتی ۵۰ سال از ازدواجتان گذشت بروید، با هم حرف بزنید و سعی کنید تا آن رویاها به واقعیت تبدیل شوند.

گذشته ها، گذشته

چنانچه همسرتان با رفتار یا گفتارش باعث آزردگی شما شده است، او را ببخشید. هرگاه اختلافی به وجود آمد، گذشته ها را به رخ او نکشید، به خصوص اگر اظهار پشیمانی کرده است.

در برابر دوستانش به او افتخار کنید

گای اوقات به منظور دلگرمی دادن به او بگذارید تعریف های شما را درباره رفتارها و کردارهای خویش بشنود.

با هم عبادت کنید

زوجی که با هم نماز می خوانند، به یکدیگر می مانند. اینها لحظاتی لطیف و خاص هستند که بین هر دوی شما به یک میزان تقسیم می شود و به یک اندازه اهمیت دارد.

هر از گاهی غذایتان را زیر نور شمع بخورید

غذای مورد علاقه او را بپزید و شمع ها را روشن کنید. زمانی را به تمرکز و توجه به یکدیگر و نگاه کردن در چشمان هم اختصاص دهید.

در برابر دیگران او را مورد انتقاد قرار ندهید

اگر حس میکنید همسرتان به کمی انتقاد سازنده نیاز دارد، به هیچ وجه آن را مطرح نکنید مگر خصوصی و با لحنی دوستانه، مورد انتقاد قرار گرفتن در جمع، سبب پایین آمدن عزت نفس و جریحه دار شدن احساسات می شود.

در چشمان او بنگرید

زمانی که همسرتان با شما صحبت می کند، مستقیم به چشمان او نگاه کنید. نه تنها این کار نشانگر این است که شما به او می گویید علاقه مندید، بلکه چیزی در نگاه کردن در چشمان او وجود دارد که به شما انرژی والایی خواهد داد.

حداقل روزی یکبار به او بگویید دوستت دارم این جمله ساده و کم خرج آن چنان اثری دارد که تا آن را به زبان نیاورده اید تاثیر آن را درک نخواهید کرد.

با هم حتماً صحبت کنید

هر روز حداقل ۱۰ دقیقه یا هفته ای یک روز مشخص حداقل یک ساعت در مورد مسایلی غیر از کار، خانواده، وظایف و رابطه تان صحبت کنید. برخی افراد فکر می کنند همیشه در حال برقراری ارتباط با همسرشان هستند در حالی که در واقع در حال انجام کارهای روزمره اند. ارتباط برقرار کردن واقعی یعنی اینکه شما در رابطه با موضوعات خصوصی، اهداف و رویاهایتان با همسرتان صحبت کنید. به عنوان نمونه موضوعاتی مانند اینکه آیا شده برای چیزی حسرت بخوری؟  وقتی بچه بودی مامان را بیشتر دوست داشتی یا باب را؟ سال گذشته بهترین کاری که انجام دادی و به ان افتخار می کنی چه بوده است؟ هر چه سوالات شما خصوصی تر باشد درجه صمیمیت شما بالاتر می رود. خانمی که فقط تماسش برای دستور خرید منزل است و یا آقایی که فقط برای بررسی وضعیت فرزندش با همسرش تماس می گیرد در واقع خیلی وقت است که عشق را از دست داده اند.

از روزمرگی فرار کنید

تمامی روابط ابتدا و انتهایی دارند. زوج هایی که در روزمرگی بمانند به انتهای خط می رسند و روزمرگی خوشبختی آنها را در خود دفن می کند. اگر می خواهید رابطه ی خوشبختی داشته باشید باید کاری کنید زوج شما احساس بی حوصلگی نکند و از روزمرگی بیرون بیاید. چه عیبی دارد هر از چند گاهی کاری انجام دهید که عادت به انجام ان نداشته اید. با هم به پارک بروید و بدمینتون بازی کنید.

داستان پریان واقعیت ندارد

از داستان لیلی و مجنون چیزی عاید زندگی شما نمی شود. اگر لیلی و مجنون، لیلی و مجنون ماندند فقط یک علت داشت و آن اینکه هیچ گاه به هم نرسیدند.

برخلاف آنچه عموم مردم فکر می کنند، دو نفر به خاطر داشتن روابط جنسی و برقراری ارتباط با هم ازدواج نمی کنند. آنچه دو نفر را به هم نزدیکتر می کند دلسرد نشدن است. دلسردی از جمله دلایل اصلی احساس بدبختی در انسان است. پس در مورد مشکلات زندگی با هم صحبت کنید و راه حلی بیابید تا طرف مقابل شما دلسرد نشود. زندگی یک زن و شوهر خوب حتماً آرمان و هدف دارد، برای زندگی با ارزشتان ارزش قائل باشید و برنامه ریزی بفرمایید.

حتما مشکلات خود را ابراز نمایید

اگر از چیزی ناراحتید موقع مناسبی برای پیش کشیدن آن پیدا کنید. در مورد آنچه می خواهید بگویید درست فکر کنید. بعد از اتمام بحث هم حتی اگر شما آغازگر بحث نبوده اید یا مقصر نیستید، عذرخواهی کنید. اگر دعوا را درست اداره نکنید به مرور رابطه بین شما و همسرتان سرد می شود. انسان کامل می داند که کامل وجود ندارد، پس از اشتباهات عمدی و غیر عمدی چه واقف باشد چه نا آگاه حتماً عذر می خواهد.

منفی ها را به رخ نکشید

هی مرتب مطالب مضر تکرار شده را تکرار نکنید. جملاتی مثل: خانواده ی تو و از این دست جملات را به کار نبرید.  برای انجام فعالیت های مثبت وقت تعیین کنید و تمام تمرکزتان را روی حذف منفی ها نگذارید. اشتباه بسیاری از زوج ها این است که روی امور منفی زندگی و حذف آنها تمرکز می کنند. به جای انکه تمام مدت به دنبال حل مشکلات زندگی باشید به لذایذ آن، دوستی ها و احساساتتان بها دهید تا ببینید مشکلات چه راحت از سر راه کنار می روند.

منبع: آیین همسرداری (بابک وزیری)

برای خواندن مطالب بیشتر در وبلاگ جیب نت اینجا کلیک کنید.

جهت درج آگهی تبلیغاتی در سایت جیب نت اینجا کلیک کنید.

 اگر احساس می کنید بعد از ازدواج رابطه تان با همسرتان کمی سرد شده و مثل گذشته گرم و صمیمی نیستید، نکات زیر را عمل کنید. مسایل کوچک را سرسری نگیرید زخم با پوشاندن مداوا نمی شود. باید معالجه شود، چراکه پوشاندن زخم باعث عفونت بیشتر می شود.درابتدا پوسیدگی دندان با یک پوسیدگی ساده شروع می شود و اگر به موقع عمل کنیم دندان را نجات داده ایم اما اگر در زمان مناسب عمل نکنیم به عصب کشی و در نهایت کشیدن دندان منتهی خواهد شد. شاید به نظرتان برسد برخی مسائل آنقدر کوچک هستند که نمی توانند باعث دعوا…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید