با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید
دانستنی

از دانستنی های جالب دنیا چه می دانید

در این دنیای بزرگی که زندگی می کنیم هر روز اتفاقات جالبی رخ می دهد که باور کردن برخی از آن ها شاید برای شما سخت باشد. به همین جهت ما برای شما چند تا از دانستنی جالب دنیا را جمع آوری کرده ایم که برای مطالعه آن ها می توانید جیب نت را همراهی کنید.

دانستنی جالب در مورد چربی بدن

روزانه انسان های زیادی برای لاغر شدن و دفع چربی های بدن خود تلاش می کنند. اما جالب است بدانید که بیشترین چربی شما به هنگام ورزش کردن از بدنتان خارج نمی شود بلکه از بازدم و تنفس خارج می شود. زیرا انسان دائما در حال نفس کشیدن است اما ورزش کردن برای مدت کوتاهی و در حدود چند ساعت است. فیزیکدان های استرالیایی در این زمینه مطالعات زیادی انجام دادند و آن ها متوجه شدند که از هر ۱۰ کیلوگرم چربی بدن حدود ۸/۴ کیلوگرم آن از طریق بازدم و مابقی آن از طریق روش های دیگر از بدن خارج می شود.

بستنی هایی که هرگز آب نمی شوند

شاید برای شما جالب است بدانید که یکی از دانستنی جالب دنیا بستنی هایی است که به تازگی در ژاپن تولید می شوند که این بستنی ها هرگز آب نمی شوند. دراین بستنی ها دارای ماده ای به نام پلی فنول هستند که مانع از آب شدن آن ها در گرم ترین نقاط جهان می شود. پلی فنول ها ماده ای است که در توت فرنگی و مرکبات به مقدار زیادی وجود دارد. که ترکیب آن در بستنی مانع از آب شدن آن ها می شود به طوری که شما می توانید بدون دغدغه بستنی های خود را بخورید.

دندان حلزون، سخت ترین جسم در جهان

برخلاف تصور عموم حلزون ها جاندارانی آرام و ریلکس نیستند بلکه آن ها برخلاف ظاهر مظلومی که دارند دارای سخت ترین دندان های جهان می باشند و قدرت دندان های آن ها به قدری زیاد است که می تواند سنگ ها را خورد کند.

دندان های حلزون

دانستنی جالب در مورد آتش

تمام اجسامی که در کنار شما قرار دارند در مقابل نور، سایه دارند. تنها موردی که در مقابل نور سایه ندارد آتش است زیرا آتش منبع نور است و هنگامی که روشن می شود از خودش نور منعکس می کند. بنابراین هیچ گونه سایه ای ندارد. ولی دود حاصل از سوختن آتش سایه دارد.

آتش بدون سایه

ساختمان قارچ ها

در میان موجودات زنده قارچ ها دسته بندی جداگانه ای دارند به طوری که قارچ ها کاملا از نظر ساختمان و ژنتیک با گیاهان و جانوران متفاوت است. اما جالب است بدانید که ساختمان سلولی قارچ ها بیشتر شبیه به ساختمان سلولی جانوران است و شباهت کمتری با سلول گیاهان دارند.

سرباز جنگ جهانی دوم

شاید باورش برای شما سخت باشد که یک سرباز ژاپنی به نام Hiroo Onoda  در حدود ۴۵ سال پیش در جنگل های گوام پیدا شد.او به مدت ۳۰ سال در این جنگل ها به صورت مخفیانه زندگی می کرد زیرا او از پایان جنگ جهانی دوم اطلاعی نداشت و به زندگی مخفیانه خود ادامه داده بود.

ازدواج با درخت

هند یکی از عجیب ترین کشورهایی است که در آن اعتقادات عجیب و غریب زیادی وجود دارد. یکی از این اعتقادات عجیب، ازدواج دختر منحوس با درخت است. این دختران در ستاره نحس (زمانی که زحل و مریخ در یک خانه قرار می گیرند) به دنیا آمده اند و از این جهت آن ها را نحس می دانند و اگر با انسان ازدواج کنند همسر خود را به سوی مرگ می کشانند. به همین جهت ازدواج اولشان با درخت است که پس از پایان مراسم ازدواج درخت را قطع می کنند تا بخت نحس خود را زندگی مشترکشان دور کنند و در مرحله دوم می توانند با یک انسان ازدواج کنند.

ازدواج دختر هندی با درخت

شما برای خواندن مطالب بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.

پاسخی بنویسید