با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

بزرگترین حیوانات دنیا

در این مطلب میخواهیم بزرگترین حیوانات از گونه های مختلف را به شما معرفی کنیم، شاید این مطلب برای شما جالب باشد و بیشتر با این موجودات آشنا شوید.پس در ادامه یمطلب با جیب نت همراه باشید:

بزرگترین حیوان جهان

blue_whale_sri_lanka_3

وال آبی بزرگترین حیوانی است که در جهان وجود دارد. وزن این وال به ۱۸۰ تن (حدود ۲۲۵۰ نفر انسان ۸۰ کیلویی) و طول آن به ۳۰ متر می رسد.زبان وال های آبی به تنهایی میتواند به وزن یک فیل باشد و قلبشان نیز به اندازه ی یک ماشین. تصور چنین ابعادی کمی دشوار است ولی باید بدانید که این اندازه ها واقعی هستند.

بزرگترین حیوان در سطح خشکی

African_Elephant_With_Big_Tusks_600

فیل آفریقایی بزرگترین حیوان روی خشکی است. وزن این فیل میتواند به حدود ۶٫۵ تن و طول آن به ۱۰٫۵ متر از خرطوم تا انتهای دم و بلندی ارتفاع قد او از زمین تا شانه هایش به ۴٫۲ متر برسد.

بزرگترین گوشتخواران روی خشکی

bear_3017350b

00473-06209

خرس قهوه ای و خرس قطبی بزرگترین حیوانات گوشتخوار در سطح خشکی هستند که دارای وزنی حدود یک تن هستند. یک خرس بالغ هنگامی که روی دو پای خود می ایستند دارای قدی به ارتفاع سه متر هست. فرض کنید با چنین خرسی مواجه شوید، چه احساسی به شما دست خواهد داد؟ به نظر من دیدن همچنین موجودی حتی از پشت قفس های باغ وحش نیز میتواند وحشتناک باشد.

بزرگترین خزنده

Saltwater-Crocodile-Swallows-12-Year-Old-Boy

کروکدیل آب های شور بزرگترین خزنده موجود در این آبهاست که طول آن به ۵ متر می رسد. بزرگترین کروکدیل گزارش شده  دارای وزن ۱۹۰۰ کیلوگرم و طولی به انازه ی ۶ متر و ۳۰ سانتی متر می باشد.

قد بلندترین حیوان جهان

Beautiful_Masai_Giraffe_Posing_600

زرافه با قدی در حدود ۵ متر و هشتاد سانتی متر به عنوان قد بلندترین حیوان بر روی زمین شناخته می شود. وزن یک زرافه ی بالغ در حدود ۲۰۰۰ کیلوگرم است. به نظر شما زرافه ها از آن ارتفاع چگونه پایین را می بینند؟

بزرگترین پرنده

ostrich

گرچه شتر مرغ ها قادر به پرواز نیستند ولی به دلیل داشتن پر و بال در دسته ی پرندگان قرار می گیرند. این حیوان با  داشتن قدی به ارتفاع ۲ متر و ۷۰ سانتی متر و وزنی در حدود ۱۵۶ کیلوگرم، به عنوان بزرگترین پرنده شناخته می شود.

بزرگترین حیوان دوزیست

Velemlok_cinsky_Karlo_foto_Petr_Hamernik_02

سمندر غول پیکر چینی بزرگترین حیوان دو زیست در جهان است، این موجود داری وزنی حدود ۶۴ کیلوگرم و طولی در حدود ۱ متر و ۸۳ سانتی متر است.

بزرگترین ماهی

}

}

وال کوسه بزرگترین ماهی شناخته شده در جهان است. این موجود دارای طولی به اندازه ی ۱۳ متر و ۶۰ سانتی متر و وزنی در حدود ۲۲۰۰۰ کیلوگرم است.

بزرگترین حیوان بی مهره

squid

ماهی مرکب عظیم الجثه بزرگترین بی مهره ی جهان است. که طول آنها حداکثر به ۱۴ متر می تواند برسد. بزرگترین ماهی مرکب گزارش شده تا کنون دارای ۱۰ متر طول و ۴۹۴ کیلوگرم وزن است.

سنگین ترین حشره

Goliathhb

سوسک جالوت سنگین ترین حشره ی موجود در جهان اسن این سویک دارای ۱۱۵ گرم وزن و طولی در حدود ۱۱٫۵ سانتی متر است.

برای خواندن مطالب بیشتر در وبلاگ جیب نت اینجا کلیک کنید.

جهت ثبت آگهی تبلیغاتی در سایت جیب نت اینجا کلیک کنید.

در این مطلب میخواهیم بزرگترین حیوانات از گونه های مختلف را به شما معرفی کنیم، شاید این مطلب برای شما جالب باشد و بیشتر با این موجودات آشنا شوید.پس در ادامه یمطلب با جیب نت همراه باشید: بزرگترین حیوان جهان وال آبی بزرگترین حیوانی است که در جهان وجود دارد. وزن این وال به 180 تن (حدود 2250 نفر انسان 80 کیلویی) و طول آن به 30 متر می رسد.زبان وال های آبی به تنهایی میتواند به وزن یک فیل باشد و قلبشان نیز به اندازه ی یک ماشین. تصور چنین ابعادی کمی دشوار است ولی باید بدانید که این…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید