با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید
بیشترین توپ طلا متعلق به چه کسانی است

بیشترین توپ طلا متعلق به چه کسانی است

اگر از علاقه مندان و به دنیای فوتبال هستید و دوست دارید بدانید بیشترین توپ طلا متعلق به چه کسانی است؟ سهم بزرگان فوتبال از توپ طلا چقدر است؟ بهتر است ما در این مقاله سایت جیب نت همراهی کنید.

تاریخچه توپ طلا

توپ طلا جایزه‌ای است که نشریه فرانسوی «فرانس فوتبال» سالانه آن به بهترین بازیکن سال اهدا می کند. انتخاب بهترین بازیکن که بر اساس عملکرد او در فصل جاری فوتبال و با در نظر گرفتن بیشترین آراء مربیان و کاپیتان های تیم های ملی دنیا انجام می گیرد و نشریه فرانس فوتبال مسئولیت اجرا و ارائه آن را بر عهده دارد. ایده توپ طلا را برای اولین بارتوسط روزنامه نگار ورزشی به نام گابریل آنو ارائه شد و برای اولین بار در سال ۱۹۵۶ به بازیکن وقت بلکپول به نام استنلی متیوز تعلق گرفت.

در ابتدا توپ طلا متعلق به بازیکنان اروپایی بود و در سال های بعد با گسترش آن شامل تمام بازیکنان حرفه ای جهان شد. به طوری که تا به امروزه بازیکنان زیادی موفق به دریافت توپ طلا شدند که ما می خواهیم در ادامه بدانیم بیشترین توپ طلا متعلق به چه کسانی است

رکوردداران دریافت توپ طلا جهان

  • لینول مسی

لینول مسی فوتبالیست و نابغه آرژانتینی است و در حال حاضر بیشترین رکورد دار دریافت توپ طلا جهان است. او موفق به دریافت ۶ دوره مختلف توپ طلا شد و برای اولین بار توپ طلا خود را در سال ۲۰۰۹ با پشت سر گذاشتن رقیبانی مثل کریس رونالدو و ژاوی هرناندز دریافت کرد.درصد آرایی که مسی در اولین توپ طلا خود دریافت کرده بود حدود ۹۸٫۵۴ است که در تاریخ فوتبال جهان بی نظیر است. او هم چنین موفق به کسب توپ طلا در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ شد و با دریافت ۶ توپ طلا در صدر رکوردداران توپ طلا جهان قرار گرفت. جالب است بدانید که لینول مسی علاوه بر دریافت ۶ توپ طلا برنده ۶ کفش طلا است که آن را هر ساله به بهترین بازیکن سال اهدا می کنند.

  • کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو یکی دیگر از اعجوبه های فوتبال جهان است و با ملیت پرتغالی خود در باشگاههای منچستر یونایتد و رئال مادرید بازی می کند. این فوتبالیت جوان با دریافت ۵ توپ طلا دومین رکورد دار توپ طلا فیفا است که با دستاورد های تیمی و انفرادی خود توانست طرفداران زیادی را به خود جلب کند. اولین توپ طلا را در فصل ۸ فوتبال در سال ۲۰۰۸ دریافت کرد او هم چنین با درخشش خود در فصل های بعدی فوتبال توانست در سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ توانست به عنوان بهترین بازیکن جهان توپ طلا را از آن خود کند.

  • مارکو فان باستن

مارکو فان باستن یکی از فوتبالیست های معروف هلندی است که به مدت ۲۰ سال به عنوان برترین فوتبالیت جهان با دریافت ۳ توپ طلا شناخته می شد. این اسطوره فوتبال در باشگاه های آژاکس و میلان بازی می کرد و اولین توپ طلا خود را در سال ۱۹۸۸ بدست آورد و در سال های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۲ با کسب بیشترین امتیاز در بین بازیکن های حرفه ای جهان برای بار دوم و سوم توانست توپ طلا جهان را دریافت کند.

  • یوهان کرایف

یوهان کرایف اسطوره فوتبال هلند وجزو بهترین بازیکنان فوتبال در قرن بیستم به شمار می آید این بازیکن هلندی با دریافت ۳ توپ طلا در سال های ۱۹۷۱، ۱۹۷۳ و ۱۹۷۴ توانست لقب اولین فوتبالیست جهان با دریافت ۳ توپ طلا را به نام خود ثبت کند.

پاسخی بنویسید