با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید
اتریوم

دنیای ارزهای دیجیتالی با اتریوم

روزانه هزاران معاملات دیجیتالی و قراردادهای هوشمند در جهان انجام می گیرد. که همه آن ها بر مبنای اتریوم است. بنابراین ما می خواهیم در این مقاله جیب نت درباره این موضوع گفتگو کنیم.

تاریخچه اتریوم

پس از اختراع بیت کوین توسط فردی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو تحولات زیادی در دنیای مدرن و در ارز های دیجیتال رخ داد. به طوری که شما شاهد تحولات عظیمی در دنیای مدرن خواهید بود. با وجود این که بیت کوین از نظر اعمال قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین است اما نقض های زیادی در آن وجود داشت. به همین جهت یک جوان ۱۹ ساله روسی به نام ویتالیک بوترین در صدد حل این مشکلات و نقض های بیت کوین بر آمد او با استفاده از تجربیات خودش در زمینه بیت کوین الگوریتم جدیدی طراحی کرد. تا بتواند دنیای ارزهای دیجیتال را با سرعت و دقت بیشتری رونق دهد.

ویتالیک بوترین

او پس از تلاش های متعدد توانست بالاخره در اواخر سال ۲۰۱۳ اتریوم(Ethereum) را با هدف ساخت برنامه های مستقل ایجاد و توسعه دهد و برای اولین بار اتریوم را در کنفرانسی در سال ۲۰۱۴ رسما به جهانیان رونمایی کند. در اویل همان سال فعالیت های این پلتفرم آغاز شد. با پیش رو رفتن صنعت اتریوم بالاخره در سال ۲۰۱۷ گروهی از شرکت های فعال در زمینه بلاکچین اتحادیه سازمان اتریوم را تشکیل دادند و در حال حاضر این اتحادیه ۱۵۰ عضو دارد که مسترکارت، سیسکو و بانک ملی کانادا از جمله اعضای این سازمان می باشد.

اتریوم چیست

با افزایش روز افزون کاربرد بیت‌کوین، سیستم‌های مبتنی بر پایه تکنولوژی بلاک چین وارد بازار شدند که یکی از آن ها اتریوم است. اتریوم سیستم منبع بازی(Open Source) است که با استفاده از ارزهای دیجیتال به معامله و اجرای برنامه های غیر متمرکز می پردازند. دنیایی که بدون واسطه به مبادله دارایی‌، عقد قرارداد و استفاده از خدمات مختلف بدون نیاز به هیچ گونه اعتمادی به طرف مقابل انجام می گیرد و در آن امکان هیچ گونه توقف یا سرقت وجود ندارد.

در واقع اتریوم سیستم کاملا مستقلی است و توسط هیچ گونه گروه یا حکومت واحدی کنترل و نظارت نمیشود بلکه بر پایه سیستم‌های گروهی از داوطلبان، در سراسر جهان انجام می گیرد. اختراع اتریوم را می توان در واقع یک اینترنت و کامپیوتر جهانی در نظر گرفت که با استفاده از فناوری بلاک چین محیطی کاملا امن و آزاد را برای کاربران خود فراهم می کند.

اتریوم چگونه کار می کند

نحوه کار اتریوم همانند بیت کوین بر اساس بلاک چین طراحی شده است به طوری که می تواند از برنامه های خارج از سیستم پولی را پشتیبانی کنند. در هر معامله ای که در اتریوم انجام می گیرد کل تاریخچه دو بلاک چین به صورت کامل ذخیره می شود. تا برای مراحل بعدی مورد استفاده قرار بگیرد. تمام این کارها توسط برنامه هایی انجام می گیرد که توسط برنامه نویسان نوشته شده است. این برنامه ها کاملا هوشمند هستند و به صورت غیر متمرکز و بدون توقف تمام فرآیند های معاملات دیجیتالی را ثبت و ذخیره می کنند. معمولا این برنامه ها به زبان سالیدیتی (Solidity) انجام می دهند و تراکنش های آن زمانی به صورت کامل تایید می شوند که تمام اعضای بلاک چین آن را تایید کنند تا قراردادهای هوشمند ثبت شوند.

پاسخی بنویسید