با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

راه کارهایی برای کنترل خشم و ناراحتی

همه ی ما در طول زندگی احساس خشم و ناراحتی را تجربه کرده ایم، بعضی ها بیشتر و بعضیهایمان کمتر. ولی کسی نیست که ادعا کند تا به حال حتی یکبار هم این احساس را تجربه نکرده است. خب حالا که این حس در هر صورت به سراغ ما خواهد آمد، چکار میتوانیم بکنیم که اثرات مخرب آن را کمتر کنیم و یا از بین ببریم. در این مطلب ما میخواهیم راهکارهایی را به شما پیشنهاد بدهیم که با استفاده از آنها شما میتوانید احساس خشم را در خود مدیریت کنید. در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید:

7-ways-anger-is-ruining-your-health-722x406

خدا را به یاد بیاورید

وقتی خشمگین از چیزی یا کسی خشمگین هستید خدا را یاد کنید و با ذکر لا الله الا الله خشم خود را فروکش کنید. به این فکر کنید که شما به عنوان یک انسان تا چه حد در مقابل وظایفتان در برابر خداوند کوتاهی کرده اید ولی او به جای غضب بر شما، شما را بخشیده و از باز هم نعمت هایش را در اختیارتان قرار می دهد. وقتی خداوند با همه ی قدرتش باز گناه کار را می بخشد ما کیستیم که نبخشیم؟

به موسیقی آرام گوش دهید

4a766357ab691fb82a331487294d0d020131253f

موسیقی در عمق جان انسان ها نفوذ میکند، موسیقی آرام در جان شما به آرامی نفوذ خواهد کرد و روح شما را از تنش ها پاک می سازد.

با یک دوست صحبت کنید

با یکی از دوستانتان که صمیمی هستید در و دل کنید. این کار مثل سوپاپ اطمینانی است که باعث می شود خشمتان را تخلیه کنید و سبک شوید.

بنویسید

ink-pen-paper

بعضی از افراد با نوشتن آرام می شوند. بنویسید و در قالب نوشتن تمام خشم خود را خالی کنید. آنچه را که در وجود شماست بر روی کاغذ بیاورید و تنش های مفی را بیرون بریزید.

به کیسه بوکس مشت بزنید

boxing-bag-wallpaper-wallpaper-2

اگر جزء آن دسته از آدم هایی هستید که اندکی بیشتر از حد معمول خشمگین می شوید، یک کیسه بوکس تهیه کنید و در خانه داشته باشید و هنگامی که خیلی خشمگین هستید تمام خشم خود را با مشت زدن به آن خالی کنید. اینکار علاوه بر اینکه باعث تخلیه ی خشم شما می شود یک ورزش نیز محسوب می گردد و به تناسب اندامتان کمک خواهد نمود. ولی لطفا به دیوار مشت نزید و فقط خشم خود را روی کیسه بکس خالی کنید.

بخوابید

اگر جزء افرادی هستید که خوابیدن در هنگام عصبانیت آرامتان می کند از هر کاری که دارید دست بکشید و بر روی تخت خود دراز بکشید و بخوابید. خوابیدن مجدداً سیستم عصبی بدن شما را تنظیم خواهد نمود.

خودتان را با کار مورد علاقه تان سرگرم کنید

انجام دادن کار مورد علاقه تان باعث می شود که ذهن شما از تمرکز بر روی موضوعی که باعث خشمتان شده دور شود پس کار مورد علاقه تان را انجام دهید. کتاب بخوانید، فیلم ببینید، به رستوران بروید، با دوستانتان قرار بگذارید و با هر کاری که احساس میکنید آرامتان میکند.

به پیاد روی بروید

گاهی قدم زدن بیرون از محیط خانه و یا محل کار باعث می شود که از نظر روانی تخلیه شوید و به آرامش برسید.

فریاد بزنید

زن-عصبانی-عصبانیت-زنان-فریاد-زن-جیغ-زدن

اگر به یک محیط خلوت و باز و دور از شلوغی دسترسی دارید، با صدای بلند و از ته دل فریاد بزنید. اینکار باعث می شود خشم شما تا حد زیادی فروکش کند. فقط دقت کنید که این کار را در یک محیط باز و خلوت انجام دهید تا برای اطرافیان مزاحمتی ایجاد نکنید.

مثبت فکر کنید

هنگامی که موضوعی شما را عصبانی کرده از زوایای دیگری نیز به آن فکر کنید. مثلاً اگر امروز قرار به انجام معامله ای داشته اید و انجام نشده به این فکر کنید که شاید صلاح شما در این بوده که امروز این معامله را انجام ندهید و قرار است معامله را در روز دیگر و به شکل بهتری انجام دهید.

در آینه با خود صحبت کنید

اگر به دوستی دسترسی ندارید که برای سبک تر شدن با او درد و دل کنید در مقابل آینه بیاستید و در مورد موضوعی که خشمگینتان کرده با خود صحبت کنید و جواب خودتان را نیز بدهید. البته جوابهایی که به خودتان میدهید سعی کنید از قانون مثبت اندیشی پیروی کند و نه اینکه خشم شما را تحریک کند و افزایش دهد.

برای خواندن مطالب بیشتر در وبلاگ جیب نت اینجا کلیک کنید.

جهت ثبت آگهی تبلیغاتی در سایت جیب نت اینجا کلیک کنید.

همه ی ما در طول زندگی احساس خشم و ناراحتی را تجربه کرده ایم، بعضی ها بیشتر و بعضیهایمان کمتر. ولی کسی نیست که ادعا کند تا به حال حتی یکبار هم این احساس را تجربه نکرده است. خب حالا که این حس در هر صورت به سراغ ما خواهد آمد، چکار میتوانیم بکنیم که اثرات مخرب آن را کمتر کنیم و یا از بین ببریم. در این مطلب ما میخواهیم راهکارهایی را به شما پیشنهاد بدهیم که با استفاده از آنها شما میتوانید احساس خشم را در خود مدیریت کنید. در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید:…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید