با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

قدرتمندترین موجودات جهان

شاید همه ی ما با دیدن یک وزنه بردار قدرتمند که وزنه ای یک و نیم تا دو برابر وزن خود را بلند میکند لب به تعریف و تمجید بگشاییم و در حیرت فرو برویم. درست است که انجام کارهایی از این دست برای ما انسان ها که اشرف مخلوقات هستیم دشوار به نظر میرسد، ولی باید بدانیم در جهان پیرامون ما موجوداتی زندگی می کنند که قادرند تا ده ها برابر وزن خود را از زمین بلند کنند. برای اینکه با این موجودات شگفت انگیز بیشتر آشنا شوید در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید:

رده بندی ده گونه از قدرتمندترین موجودات جهان از رتبه ی دهم تا یکم به ترتیب زیر است:

۱۰-خرسهای گریزلی:

scandinavian_wildlife_park_26-26995-1024x767

توله خرسهای گریزلی در هنگام تولد تنها ۰٫۵ کیلوگرم وزن دارند اما در سن بلوغ رشدی وزن آنها تا ۵۵۰ کیلوگرم نیز افزایش پیدا خواهد کرد.قد این جانداران که آخرین گزینه لیست قدرتمندترین جانداران زمین به شمار می روند، زمانی که بر روی دو پای خود می ایستند به ۲٫۵ متر خواهد رسید و سرعت دویدن آنها ۵۴ کیلومتر بر ساعت تخمین زده شده است.

۹-گاو نر:

02290213214037935664

گاوهای نر توانایی حمل باری ۱٫۵ بار سنگین تر از وزن بدن خود را دارند که این وزن برابر ۹۰۰ کیلوگرم است. این جانداران معمولا برای باربری یا شخم زدن مزارع مورد استفاده قرار می گیرند.

۸-فیل:

African_Elephant_With_Big_Tusks_600

توانایی حمل بار فیلها بسیار زیاد است اما در عین حال این جانداران بسیار سنگین وزن هستند. آنها می توانند باری با حداکثر وزن ۹ تن که برابر ۱٫۷ برابر وزن بدنشان خواهد بود را حمل کنند. فیلها بزرگترین جانداران روی خشکی به شمار می روند و تا ۷۰ سال طول عمر دارند. وزن فیلها در زمانی که تازه متولد شده اند ۱۲۰ کیلوگرم است.

۷-ببر:

big_tiger__by_itsastart-d3au2ff

حداکثر وزنی که این جانداران وحشی و زیبا توانایی حمل آن را دارند دو برابر وزن بدنشان و در حدود ۵۴۰ کیلوگرم است. ببرها معمولا وزنی برابر ۳۰۰ کیلوگرم داشته و بر خلاف جثه ای بزرگ قادرند با سرعتی برابر ۶۴ کیلومتر بر ساعت بدوند. قدرت ضربه یکی از پنجه های یک ببر به اندازه ای است که می تواند جمجمه یک گاو بالغ را را خرد کند.

۶-انسان:

zydrunas-savickas [edcoan.ir]

به لطف یکی از قویترین مردان جهان، “زیدروناس ساویکاس” که قادر است دو برابر وزن بدن خود را حمل کند انسان نیز در لیست قدرتمندترینهای جهان قرار گرفته است. این مرد ۳۴ ساله با قدی برابر ۱٫۹ متر تا کنون توانسته است ۲۸۵ کیلوگرم وزنه را حمل کرده و ۴۰۷ کیلوگرم وزنه را به شیوه Deadlift از زمین بلند کند. وی نسبت به یک مرد عادی پنج برابر قدرتمندتر است.

۵-عقاب تاجدار آفریقایی:

African-crowned-eagle_Michael-Viljoen

اولین و تنها پرنده ای که در میان قدرتمندترین جانداران زمین جا دارد این پرنده زیبا است که می تواند باری با وزن ۱۶ کیلوگرم، وزنی ۴ بار سنگین تر از وزن بدن خود را حمل کند. به گزارش مهر، این پرنده بسیار قوی و مهاجم بوده و شکارچی اصلی میمونها و بزهای کوهی به شمار می رود. ساخت آشیانه این عقاب می تواند تا پنج ماه ادامه داشته باشد زیرا این آشیانه وسعتی برابر دو متر و عمقی برابر سه متر دارد.

۴-گوریل:

Male_gorilla_in_SF_zoo

این حیوان عظیم الجثه می تواند تا ۱۰ برابر وزن بدن خود را از زمین بلند کند. گوریلهای نر از حداکثر قد ۱٫۷۵ متر و وزن ۲۰۰ کیلوگرم برخوردار بوده و ابعاد گوریلهای ماده نصف ابعاد نرها است. این جانداران طول عمری ۵۰ ساله داشته و از اثر انگشت منحصر به فردی برخوردارند.

۳-مورچه برگ بر:

6

آرواره این مورچه های بسیار کوچک به گونه ای تکامل یافته است تا با ارتعاشات قوی بتواند قطعات بزرگ برگهای گیاهان را بریده و از جا بکند. این قطعات گاه وزنی ۵۰ برابر وزن بدن مورچه ها را دارند که در مقیاس انسانی با بلند کردن وزنی ۲٫۵ تنی برابری می کند. جامعه این جانداران یکی از پیچیده ترین جوامع در دنیای حیوانات به شمار می رود که می تواند ۸ میلیون مورچه را در خود بگنجاند. از دیگر توانایی های این جانداران پرورش مزارعی از قارچها است که بر روی برگ گیاهان رشد می کنند.

۲-دانگ بیتل:

Shamwari Wildlife

وزنی که این حشره قدرتمند قادر به حمل آن خواهد بود با وزن ۶ اتوبوس دو طبقه که توسط انسان کشیده شود برابری می کند. این جاندار قادر است باری ۱۱۴۱ بار سنگین تر از خود را جا به جا کند. Dung Beetle ها از نظر اندازه بدن تنوع بسیاری دارند و می تواند آنها را در ابعادی برابر یک میلیمتر تا ۶ سانتیمتر یافت.

۱-کرم اوربیتید:

قدرتمندترین جاندار خشکی بر روی سیاره زمین به شمار می رود. این جاندار در دسته موجودات ساکن در خاک هستند که صدها هزار نمونه از آنها را می توان در یک متر مربع گرد و غبار معمولی موجود در محیط یافت. این جاندار قادر است وزنی ۱۱۸۰ بار سنگینتر از وزن خود را جا به جا کند که در مقیاس انسانی برابر بلند کردن وزنی ۸۲ تنی توسط یک انسان است.

برای خواندن مطالب بیشتر در وبلاگ جیب نت اینجا کلیک کنید.

جهت ثبت آگهی تبلیغاتی در سایت جیب نت اینجا کلیک کنید.

شاید همه ی ما با دیدن یک وزنه بردار قدرتمند که وزنه ای یک و نیم تا دو برابر وزن خود را بلند میکند لب به تعریف و تمجید بگشاییم و در حیرت فرو برویم. درست است که انجام کارهایی از این دست برای ما انسان ها که اشرف مخلوقات هستیم دشوار به نظر میرسد، ولی باید بدانیم در جهان پیرامون ما موجوداتی زندگی می کنند که قادرند تا ده ها برابر وزن خود را از زمین بلند کنند. برای اینکه با این موجودات شگفت انگیز بیشتر آشنا شوید در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید: رده بندی…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید