با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید
ویروس کرونا و راه های تشخیص آن

ویروس کرونا و راه های تشخیص آن

ویروس کرونا و راه های تشخیص آن یکی از مهم ترین بحث هایی است که زندگی جامعه امروزی را تحت تاثیر قرار داده است. به طوری که در اکثر کشورها با قرنطینه کردن جامعه خود با محیط اطراف از انتقال این ویروس جلوگیری می کنند.

ویروس کرونا چیست؟

ویروس کرونا ۲۰۱۹ نسل جدیدی از خانواده بزرگ کرونا ویریده است. برای اولین بار در سال ۱۹۶۵ در آزمایشگاه Health Protection Agency’s لندن کشف شد و تا سال ۱۹۸۰ مطالعاتی در مورد آن انجام گرفت.

اما تا حالا درمان قطعی برای ویروس کرونا و راه های تشخیص آن ارائه نشده است اما شما با رعایت بهداشت فردی و عمومی می توانید از شیوع آن جلوگیری کنید.

آنچه در مورد ویروس کرونا باید بدانید.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ را با نام COVID-19 می‌شناسند که این عبارت مخفف شده (Coronavirus disease 2019 ) است.

این بیماری در حال حاضر در شهر ووهان چین پیدا شده است و از طریق سرفه، عطسه و تماس سطوح آلوده به ویروس کرونا به فرد سالم منتقل می شود.

در حال حاضر ۱۰۱ کشور در جهان آلوده به ویروس کرونا هستند که کشور ایران با ۱۴۵ نفر کشته مقام چهارم را در جهان دارد. از آن جا که طبق گفته سازمان وزارت بهداشت کشور درصد بالایی از افراد آلوده شده به بیماری کرونا در بیمارستان ها و اماکن بهداشتی درمانی به این ویروس آلوده می شوند.

بنابراین لازم است تا زمانی که مطمئن نشدید به بیماری کرونا مبتلا شده اید برای درمان به بیمارستان ها مراجعه نکنید.

تفاوت ویروس کرونا با سرماخوردگی و آنفولانزا

علائم ویروس کرونا بسیار شبیه به سرماخوردگی و آنفولانزا است بنابراین ما در ادامه می خواهیم به تفاوت این سه بیماری بپردازیم تا شما با مقایسه آن ها بتوانید بیماری کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی را از هم تشخیص دهید.

  • تب: یکی از مهم ترین تفاوت بیماری کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی درجه تب است. به طوری که در بیماری کرونا فرد در درجه اول تب می کند و تب او بسیار بالا و در حدود ۴۰ درجه سانتیگراد است.
  • سرفه خشک: از آن جا که در بیماری کرونا یک بیماری دستگاه تنفسی است و برای همین بیمار مبتلا به ویروس کرونا دائما سرفه های خشک می کند که این علائم در دو بیماری دیگر بسیار خفیف و نادر است.
آنچه در مورد ویروس کرونا باید بدانید
  • گلو درد: احساس درد در ناحیه گلو در بیماری کرونا بسیار خفیف است به طوری که شما زیاد متوجه درد نخواهید شد اما فردی که دچار سرماخوردگی یا بیماری آنفولانزا شده است به شدت در ناحیه گلو احساس درد می کند به طوری که نمی تواند به راحتی غذا بخورد.
  • آبریزش بینی: آبریزش بینی در بیماری کرونا بسیار کم پیش می آید اما در دو بیماری دیگر فرد دچار آبریش بینی متوسط به بالا می شود.
  • عفونت: عفونت در هر سه بیماری وجود دارد اما تفاوت های در آن ها است که می تواند در تشخیص نوع بیماری شما موثر باشد. از آنجا که عفونت ویروس کرونا جدید بیشتر در ناحیه زیرین دستگاه تنفسی است فرد بیشتر در قفسه سینه احساس درد می کند اما در بیماری آنفولانزا و سرماخوردگی بیشتر عفونت ها در قسمت بالایی دستگاه تنفسی است.
  • تنگی نفس: از آن جا بیماری کرونا پس از ۱۴ روز به تدریج علائم خود را بروز می دهد بنابراین یکی از آسان ترین روش های تشخیص آن حبس کردن نفس به مدت ۱۵ ثانیه است. اگر پس از گذشت ۱۵ ثانیه شما سرفه کردید دچار بیماری کرونا شده اید ودر اسرع وقت بهتر است به بیمارستان برای درمان آن مراجعه کنید اما در غیر این صورت نگران بیماری خود نباشید.

برای مطالعه مطالب جید می توانید به اینجا مراجعه کنید.

پاسخی بنویسید