با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

پندهایی درباره راه موفقیت که ذهنتان را بیدار خواهد کرد و قلبتان را مطمئن (۱)

لائو تسه می گوید: اگر می خواهید دنیا را بیدار کنید، خودتان بیدار شوید.
برای دیدن دنیا، ذهن بیدار لازم است نه دو چشم باز! و این است تفاوت بزرگ من با سایر موجودات، چرا که گوسفند هم میبیند، اما درک گوسفند از جهان خلقت تا کجاست؟

math-talks-404x256

من وقتی یقین دارم که به موفقیت میرسم، بگذار مردم هرچه میخواهند بگویند.ممکن است من حرفهای دیگران را بشنوم ولی در نهایت به افکار و باورها و خواسته های خودم عمل میکنم. وقتی مصرانه قصد موفقیت دارم، وجود مشکلات مرا نخواهد ترساند و دلسرد و منصرف نخواهد کرد،چون من آگاهانه و با وجود همین مشکلات به سمت موفقیت گام بر می دارم. آری مشکلات بهای موفقیت من است.
664136_5MkHPZTy
می گویند زندگی املاء نیست که آنرا به ما بگویند، زندگی انشایی است که باید خود آن را بنگاریم. آری املاء اجبار و انشاء اختیاری است. وقتی نخواهیم و نتوانیم زندگی دلخواه خودمان را بسازیم، مجبور می شویم به داشتن زندگی غیر دلخواه تن بدهیم.
وین دایر می گوید: بزرگترین جلوه نادانی انسان، نپذیرفتن دانسته های دیگران درباره چیزی است که خود سر رشته ای از آن ندارد.
دانایی را از جاهل آموختم، از اینکه تحمل جاهل بودن را نداشتم.

ترسو ها:
ترسوها کسانی هستند که به خودشان نمی توانند تکیه کنند، یعنی اعتماد به نفس ندارند. ترسوها کسانی هستند که همیشه شاهد طرفداری و حمایت دیگران بوده اند و این چنین نتوانسته اند بر روی پای خودشان بایستند و مستقلاً فکر و عمل کنند و تصمیم گیری کنند، چون نسبت به افکار و اعمال و تصمیمات خودشان با دیده ی شک و تردید نگاه میکنند.برای همین به دیگران و تایید اجتماعی روی می اورند،چون فکر میکنند فقط دیگران هستند که درست فکر، عمل و تصمیم گیری می کنند و اگر من مثل آنها باشم حتماً به نفع من است هم شبیه به آنها می شوم و هم به من با دیده ی متفاوتی نگاه نمی کنند و هم اینکه می توان ترس و شک و تردیدهای خودم را در نقاب تایید اجتماعی دیگران پنهان کنم.
images
به یاد داشته باشیم که بلندای موفقت های ما به اندازه عمق اعتقادات ماست.
شاگردی از استاد خود پرسید: خواهش می کنم به من بگو از کجا باید یک انسان خوب را تشخیص دهیم؟ استاد در جواب گفت: تو نمی توانی از روی سخنان یک فرد تشخیص دهی که او یک انسان خوب است،حتی از ظاهر او هم نمی توانی به این شناخت دست پیدا کنی. اما میتوانی از فضایی که در حضور آن فرد به وجود می آید او را بشناسی، زیرا هیچ کس قادر نیست فضایی در اطراف خود ایجاد کند که با روحش سازگاری نداشته باشد.این یعنی بازتاب شعور درونی و تشعشعات ما به جهان هستی! در واقع زندگی ما نمایی از فضای ذهنی ماست. آنچه به عنوان محتوا و کیفیت ذهنی داریم، آنرا در چهارچوب محیط بیرونی خودمان اشاعه میکنیم یا به نوعی ساختار ذهنی خودمان را در محیط اطراف خودمان پیاده میکنیم.

image_low_noresize.php
در دنیای امروز سه نوع آدم وجود دارند:
۱- مسموم کننده ها: یعنی کسانی که دلسردتان می کنند و خلاقیتتان را زیر پا می گذارند و می گویند که نمی توانید کاری بکنید.
۲- سر به راه ها: یعنی کسانی که خوش قلبند ولی سرشان به کار خودشان است. آنها به فکر نیازهای خودشان هستند، کار خودشان را می کنند و هرگز برای کمک به دیگران پا پیش نمی گذارند.
۳- الهام بخش ها: یعنی کسانی که پیش قدم می شوند تا زندگی دیگران را غنی کنند و روحیه ی آنها را بالا ببرند و به آنها الهام ببخشند.ما باید جزء این دسته باشیم و خودمان را با افراد الهام بخش احاطه کنیم.

index

لائو تسه می گوید: اگر می خواهید دنیا را بیدار کنید، خودتان بیدار شوید. برای دیدن دنیا، ذهن بیدار لازم است نه دو چشم باز! و این است تفاوت بزرگ من با سایر موجودات، چرا که گوسفند هم میبیند، اما درک گوسفند از جهان خلقت تا کجاست؟ من وقتی یقین دارم که به موفقیت میرسم، بگذار مردم هرچه میخواهند بگویند.ممکن است من حرفهای دیگران را بشنوم ولی در نهایت به افکار و باورها و خواسته های خودم عمل میکنم. وقتی مصرانه قصد موفقیت دارم، وجود مشکلات مرا نخواهد ترساند و دلسرد و منصرف نخواهد کرد،چون من آگاهانه و با وجود…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید