با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

چگونه روند شکست های پیاپی خود را متوقف کنیم؟

علت شکست های پیاپی چیست،چرا موفق نمی شویم؟

21ef41b
با وجود اینکه در زندگی تلاش های زیادی برای کسب موفقیت میکنیم ولی می بینیم که گاهی اوضاع بر وفق مراد ما نیست و پشت سر هم شکست های مختلفی را تجربه می کنیم. البته شکست همیشه بد نیست، و افراد بزرگ نیز شکست های زیادی را تا رسیدن به پیروزی تجربه کرده اند، اما کلید اصلی اینکه آنها امروز موفق شده اند این است که شکست نتوانسته مایوس و نا امیدشان کند. ما در جریان زندگی مانند فردی هستیم که در قایق خود، وسط یک دریای بزرگ شناور است، مشکلات و سخت ها همان بادها و طوفان ها هستند که ما را از مسیر اصلی مان منحرف می کنند و حال تصمیم با ماست که خود را به دست طوفان بسپاریم یا اینکه بادبان قایق خود را بالا بکشیم و آن را به مسیر درست برگردانیم. طرز تفکر و نحوه ی برخورد ما با چالش های پیش رویمان بیشترین تاثیر را در موفقیت یا شکست ما خواهد داشت. در حقیقت یکی از بزرگترین چالش های ما در زندگی کنترل فرآیند اندیشیدن خودمان است.
برای اینکه شکست را تجربه نکنیم یا کمتر با آن مواجه شویم باید برخی موارد را رعایت کنیم و متناسب با آن ها پیش برویم، در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید.

خود شناسی

یکی از بزرگترین و مهمترین فاکتورها این است که ما ابتدا نقاط ضعف و قوت خود را بشناسیم و بر اساس این شناخت از خود اقدام به انجام کاری کنیم. یعنی برای خودمان وقت بگذاریم و خود را کشف کنیم. برای مثال اگر توانایی شما در رشته های هنری است خودتان را با توجیحات مختلف قانع نکنید که بازاریاب بیمه بودن برای شما بهتر است. اگر شما یک نقاش موفق باشید به مراتب از زندگی خود لذت بیشتری را خواهید برد و شکست های کمتری را تجربه خواهید کرد و حتی در صورت تجربه ی شکست در این زمینه، به دلیل اینکه به کاری که میکنید علاقه دارید یاس و نا امیدی کمتری به شما دست می دهد، چون شما به توانایی خود در این زمینه واقف هستید و میدانید که اگر راه دیگری را امتحان کنید سرانجام به موفقیت منتهی خواهد شد. همیشه به یاد داشته باشید، انسان هایی که در زندگی به دنبال علاقه ی ذاتی خود می روند از زندگی بسیار راضی تر هستند.

تغییر ایجاد کنید

اگر می بینید که در انجام یک کار استعداد ندارید و یا از هر راهی که می روید به شکست منتهی می شود، کافیست عادت های خود را کنار بگذارید و اجازه ی وقوع یک تغییر مثبت را در زندگی خود بدهید. از تغییر نترسید، فقط کافیست تغییر درستی ایجاد کنید که بر پایه ی منطق باشد و به آن اجازه ی ورود به زندگیتون رو بدهید. تغییرات اگر به شکل درستی ایجاد بشوند می توانند زندگی شما را به سمت یک مسیر موفق و کامل متفاوت با فضایی که قبلا داشته اید هدایت کنند. به یاد داشته باشید که تغییراتی که با تفکر قبلی و بر پایه ی شناخت ایجاد شوند همیشه سازنده خواهند بود.

از نظر دیگران استفاده کنید

گاهی اوقات نظر اطرافیان را در مورد خودتان بپرسید تا نقاط قوت و ضعفتان را بهتر بشناسید، ممکن است دیگران زوایایی از رفتار شما را ببینند که از دید شما پنهان مانده است. دقت داشته باشید که از چه افرادی نظرتان را می پرسید و سعی کنید از افراد بی طرف و معتمد در این مورد نظر خواهی کنید چون نظرخواهی از افراد بدخواه ممکن است باعث بروز اشتباه برای شما شود و شما به طور کامل از مسیرتان منحرف سازد. فقط در همه ی حالات دقت داشته باشید که با وجود اینکه نظرات مختلف را می شنوید، تصمیم گیرنده ی نهایی خود شمایید.

برای خودتان یک الگو درست انتخاب کنید

در میان افراد جامعه و اطرافیانتان افراد موفقی که از نظر روحیات به شما شباهت دارند را پیدا کنید و سعی کنید از تجربیات موفق آنها در زندگی استفاده کنید، به یاد داشته باشید که همیشه راه کسب تجربه این نیست که خودمان موضوعی را تجربه کنیم، گاه میتوانیم از تجربیات دیگران نیز استفاده کنیم بدون اینکه متحمل شکست شویم. پس با افراد موفق ارتباط برقرار کنید و از تجربیات آنها جهت کسب موفقیت خود بهره مند شوید.

فرصتهای مناسب را از دست ندهید

همیشه در زندگی همه ی ما فرصت های بسیار خوبی دست میدهد که خیلی وقت ها بی تفاوت و ساده از کنار آنها عبور میکنیم، افراد موفق کسانی هستند که از کنار این فرصت ها ساده عبور نمی کنند، دقت داشته باشید با گفتن این جمله که روزی دست خداست خودتان را به بی خیالی نزنید، این کاملا درست است که روزی رسان خداست ولی همین فرصت هایی که شما از کنار آنها ساده عبور می کنید میتوانند همان روزی خداوند باشند که برای شما فرستاده شده، به یاد داشته باشید افراد موفق از هر فرصت برای خود یک امکان خوب ایجاد میکنند و گاه در شرایط موفق تر خودشان دست به ایجاد نمودن فرصت می زنند و برای خود فرصت ایجاد می کنند.

بیشتر گوش کنید، کمتر حرف بزنید

سعی کنید بیشتر یک شنونده ی خوب باشید تا یک شخص پر حرف، چون ما از طریق دیدن و شنیدن می آموزیم و کسب تجربه میکنیم، وقتی یک شنونده ی خوب نیستیم طبیعتاً نمی توانیم یاد بگیریم و از تجربه ی دیگران استفاده کنیم. پس از همین امروز تمرین کنید که یک شنونده ی خوب باشید.

در مورد دلیل شکست هایتان فکر کنید

حتماً در هر روز برای مرور کارهای که کرده اید و بخصوص اشتباهاتتان ساعاتی را قرار دهید. اگر امروز شکستی را تجربه کرده اید به آن فکر کنید و آنرا ریشه یابی کنید، ببینید که کجای کارتان اشتباه بوده که با شکست مواجه شده اید. فکر کردن جدا از اینکه ذهن شما را خلاق تر و شکوفاتر میکند، به شما کمک زیادی خواهد نمود که با ریشه یابی موضوع مجدداً یک شکست تکراری را تجربه نکنید.

کسب آرامش کنید

برای اینکه بعد از یک شکست بتوانید خود را باز یابید و مجدداً به راه خود ادامه دهید، بعد از یک روز سخت نیاز به آرامش دارید. سعی کنید محیط زندگیتان را محیطی سرشار از آرام کنید که در صورت لزوم با پا گذاشتن به منزل این آرامش را درک کنید، البته راه های زیادی برای کسب آرامش و رسیدن به شادی وجود دارید که میتوانید در مقاله ی شادتر زندگی کنیم آنها را مطالعه کنید.

مطالب بیشتر را در وبلاگ جیب نت مطالعه کنید.
برای ثبت تبلیغات و آگهی به سایت جیب نت مراجعه کنید.
www.jibnet.ir

علت شکست های پیاپی چیست،چرا موفق نمی شویم؟ با وجود اینکه در زندگی تلاش های زیادی برای کسب موفقیت میکنیم ولی می بینیم که گاهی اوضاع بر وفق مراد ما نیست و پشت سر هم شکست های مختلفی را تجربه می کنیم. البته شکست همیشه بد نیست، و افراد بزرگ نیز شکست های زیادی را تا رسیدن به پیروزی تجربه کرده اند، اما کلید اصلی اینکه آنها امروز موفق شده اند این است که شکست نتوانسته مایوس و نا امیدشان کند. ما در جریان زندگی مانند فردی هستیم که در قایق خود، وسط یک دریای بزرگ شناور است، مشکلات و…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید