در بخش اول راجع به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و فروش محصولات خود از طریق آن صحبت کردیم که این کار برای افرادی که سرمایه ی اندکی دارند و پول کافی برای خرید یا اجاره ی واحد تجاری یا مغازه ندارند مناسب است.

روش دومی که در اینجا میخواهیم راجع به آن با شما عزیزان صحبت کنیم فروش کالا و یا معرفی خدمات خود از طریق سایت های تبلیغاتی است این کار علاوه بر اینکه به شما کمک شایانی در فروش محصولاتتان خواهد نمود نیاز به همان سرمایه ی اولیه جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیز ندارد، یعنی شما با استفاده از سایت های تبلیغاتی راه پر فراز و نشیبی را که بایستی طی کنید تا فروشگاه اینترنتی خود را به دیگران بشناسانید به یکباره طی میکنید چرا که این سایت ها دارای کاربران فعالی هستند که هر روزه جهت خرید و فروش به این سایت ها سر میکشند این کاربران در حکم مشتری های شما هستند و این شما هستید که می توانید با درج اگهی های هوشمندانه این مشتریان را به سمت خود جلب نمایید. توجه داشته باشید که هدف اول خود را قبل از پول در آوردن از این راه ایجاد یک رابطه ی صمیمانه و صادقانه با مشتریان خود قرار دهید چرا که در سایه ی این صمیمیت و صداقت از شما هست که مشتریان به سوی شما جلب خواهند شد.

پس اگر سرمایه ی اندکی دارید و می خواهید کاری را اغاز کنید و دارای توانایی ارائه خدماتی هستید که برای شما منبع درامدی باشد حتماً به سایت های درج اگهی مراجعه نمایید و کسب و کار خود را شروع کنید. سایت جیب نت یکی از سایت هایی هست که با همین هدف و در جهت ایجاد بستری مناسب برای کاربران عزیز جهت فروش محصولات خود راه اندازی شده شما می توانید از طریق آدرس WWW.jibnet.ir کسب و کار خود را به دیگران معرفی نمایید.

محصولاتی که دنیای عظیم اینترنت به فروش می رسند عموما دو دسته هستند که شامل محصولات نو و دسته دو می باشد. برای مثال در صورتی که شما تولیدی لباس دارید می توانید از آنها عکس تهیه کنید و آگهی بگذارید و محصولات خود را به فروش برسانید. در صورتی که وسایل دست دومی دارید که قصد فروش انها را دارید نیز میتوانید از این راه اقدام کنید.

در صورتی که امکان ارائه خدمات خاصی را دارید نیز میتوانید آنرا به دیگران بشناسانید مثلا در صورتی که شما دارای خدمات برگذاری مجالس هستید میتوانید در سایت های آگهی تبلیغات نمایید و کاربران دنیای مجازی را تبدیل به مشتریان واقعی خود نمایید.

در هر صورت در هر شغل و پیشه ای که هستید امروزه اینترنت یک بستر مناسب برای بازاریابی و فروش محصولات شماست. پس این فرصت را از دست ندهید چرا که روش های سنتی سابق دیگر به آن شکل جوابگو نخواهد بود و سیستم بازاریابی اینترنتی می تواند کسب و کار شما را متحول نماید.

مزایای استفاده از این روش عبارتند از:

صرف هزینه ی اندک و بازدهی بالا

صرفه جویی در وقت

جذب سریع کاربران سایت ها به عنوان مشتری

عدم نیاز به مغازه یا ملک تجاری در صورت موجود نبودن

عدم نیاز به صرف هزینه ی طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

عدم نیاز به صرف وقت زیاد جهت شناساندن فروشگاه خود به دیگران