اینترنت بستری مناسب برای عرضه کالا و خدمات می باشد بگونه ای که استفاده درست و کمک گرفتن از اینترنت به منظور افزایش سوددهی، می تواند بصورت مستقیم حساب بانکی شما را تحت تاثیر قرار دهد و حتی هنگامی که در خواب هستید کسب درآمد شما متوقف نشود.

راه اندازی یک وب سایت کارآمد اولین گام ورود به دنیای تجارت آنلاین

وب سایتها نقش بسیار مهمی در بازاریابی اینترنتی و فروش محصولات شما به عهده دارند. وب سایت شما باید کلاس کاریتان را به رخ رقبا بکشد و حس حرفه ای بودن را به بازدیدکنندگان القا کند. در این مورد بسیار دقت کنید زیرا آینده فعالیت اینترنتی شما به وب سایتتان بستگی دارد.

کالاهای فروشی خود را در معرض قضاوت دیگران قرار دهید

کالاهای خود را در شبکه های اجتماعی و انجمن های اینترنتی منتشر کنید و با کاربران به بحث و گفتگو بنشینید. در صورتیکه مکان مناسبی را برای این کار انتخاب کنید، میزان فروش محصولاتتان افزایش پیدا خواهد کرد.

استفاده موثر از منابع رایگان اینترنت جهت یافتن مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی

موتورهای جستجو باید همواره مشتریانی که به دنبال کالا و خدمات شما هستند را به سمت وب سایت شما هدایت کنند و کاربران شبکه های اجتماعی باید بایکدیگر در مورد برند شما صحبت کنند.

اگر اینگونه نیست حتما جایی از کار نیاز به بازبینی دارد (یا وب سایتتان برای گوگل بهینه نیست یا در شبکه های اجتماعی فعال نیستید).

بررسی تاثیر وب سایت بر روی کسب کار شما

یادداشت کردن آمار و ارقامی که در ادامه مطرح می شود و بررسی دوره ای آنها می تواند به شما کمک کند که به تاثیرات وب سایت بر روی کسب و کارتان پی ببرید و در صورت نیاز استراتژی بازاریابی اینترنتی خود را به روز کنید.

  1. تعداد بازدید روزانه و ماهانه
  2. نرخ تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتری
  3. تعداد اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  4. تعداد ورودی های گوگل و سایر موتورهای جستجو
  5. بررسی تاثیر تبلیغات اینترنتی بر فروش شما و میزان بازگشت سرمایه
  6. بررسی وضعیت رقبا