با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

۲۴ روش برای بالا بردن اعتماد به نفس (بخش دوم)

در قسمت قبل راجع به تعدادی از راه هایی که به شما کمک میکند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید صحبت کردیم، در این بخش میخواهیم به ادامه ی روش ها اشاره کنیم. پس در ادامه مطلب با جیب نت همراه باشید.

۱۳– ذهنتان را از خاطرات مثبت پر کنید.

person-723555_1280-720x489

این یک عادت شایع است که قبل از اینکه بخواهید کار مهمی انجام دهید، شکست های قبلی و تجربیات بد سابق همه ذهنتان را پر می کنند.این عادت را از بین ببرید و سعی کنید برای یک تا دو دقیقه هم که شده همیشه ذهنتان را از خاطرات مثبت، دستاوردهای مهم و تجربیات خوبتان پر کنید. ما معمولاً این کارهای مثبت را فراموش میکنیم و روی خاطرات بد و منفی تمرکز میکنیم.اما همه چیز به خودتان بستگی دارد و محصول انتخابتان عاملی است که سطح اعتماد به نفستان را تعیین می کند.

۱۴- به آینده فکر کنید.

iStock_000010391680XSmall

یک راه عالی برای پیش رو قرار دادن همه چیز و تعیین اینکه اتفاقات روز چطور بر اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارد این است که نگاهی به آینده بیاندازید. از خودتان بپرسید: آیا این مسئله در ۵ سال اینده مساله مهمی خواهد بود و یاد من خواهد ماند؟ این باعث می شود فقط درگیر اتفاقی که افتاده است نشوید. و معمولاً هم پاسخ به این سوال منفی است. با استفاده از این سوال، کنار آمدن با مشکلات روزمره آسان تر خواهد شد و می فهمید که بیشتر اتفاقات آنقدر کوچک هستند که جای نگرانی ندارند.

۱۵- درک کنید که گذشته مساوی حال نیست.

هر اتفاقی قبلاً افتاده به معنی آینده نیست. شما آینده تان را در زمان حال می سازید و میتوانید با خودتان تصمیم بگیرید که چقدر اجازه دهید اتفاقات گذشته بر اینده شما تاثیر بگذارند. حتی اگر طی ده سال گذشته اعتماد به نفس خیلی پایینی داشته اید، قرار نیست که همیشه همان طور بماند. می توانید تصمیم بگیرید که که زندگی و آینده تان را تغییر دهید.می توانید از افکار و خاطرات مربوط به گذشته را دور بریزید و به چیزهای جدیدی فکر کنید.

۱۶- با خودتان مهربان باشید.

be-kind-to-yourself1

ممکن است با خودتان بد رفتاری کنید. سعی کنید که با خودتان مهربان باشید. یک بخش مهم از مهربان بودن با خودتان این است که نقاط قوت خود را می فهمید و آنها را رشد می دهید. این کار نه تنها به بهتر شدن مهارت هایتان کمک میکند، بلکه اعتماد به نفستان را هم بالا می برد.یک بخش کوچکتر اما مهم دیگر این است که تحسین های دیگران را بپذیرید. تشکر کردن برای تحسین و تمجید دیگران هیچ اشکالی ندارد و بعد از هر تحسین حس خوبی به خودتان پیدا میکنید.

۱۷- یاد بگیرید که ذهنتان چطور کار میکند.

آدم ها با هم فرق دارند اما مسئله ی مهم تر این است که نحوه کارکرد ذهن آنها شباهت های زیادی با هم دارد. چیزی که برای بقیه خوب عمل کرده ممکن است برای شما هم موثر باشد. وقتی با عملکرد ذهنتان بیشتر آشنا شوید، می فهمید که در موقعیت های مختلف چه واکنشی خواهید داشت. وقتی خودتان را بهتر بشناسید اعتماد به نفستان بالاتر خواهد رفت.

۱۸- مهارت های اجتماعی خود را تقویت کنید.

Improve-Your-Social-Skills

روابط یکی از مهمترین قسمت های زندگی ماست و تقویت مهارت های اجتماعی یکی از مهمترین چیزهایی است که هر فردی باید بیاد بگیرد. بهترکردن نتایجی که در این زمینه می گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت های اجتماعیتان، اعتماد به نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد.

۱۹-به جای اینکه به درون توجه کنید، به بیرون توجه کنید.

وقتی با دیگران رابطه برقرار می کنید و گاهی اوقات وقتی تنها هستید، بد نیست که توجه ذهنتان را به بیرون دهید تا به درون. مشکل توجه به درون این است که در بسیاری از موقعیت ها باعث می شود به ظاهرتان، اینکه چه گفته اید و دیگران چه گفته اند فکر کنید. تمرکز به بیرون در کنار اینکه به بالا بردن اعتماد به نفستان کمک می کند، راهی عالی برای تقویت مهارت های مردمی و اجتماعیتان هم هست.

۲۰- اطرافیانتان را از افراد مثبت اندیش انتخاب کنید.

 

To-Think-Positively-or-Negatively_opt

افرادیکه با آنها نشست و برخاست میکنید می توانند موجب شادی یا نارحتی شما شوند. از آنجا که ما زمان زیادی را با مردم سپری میکنیم، خیلی مهم است که در کنار افراد مثبت یا حداقل به طرزی منطقی خنثی باشیم. بودن یک یا دو نفر منفی باف می تواند تاثیر شگرفی بر شما بگذارد و روز به روز روحیه تان را خراب تر کند.

۲۱-اطلاعات، تاثیرات و احساسات مثبت جذب کنید.

بیشتر اخبار و حوادث جامعه تصویری منفی از دنیا و خودتان به شما میدهند. اطلاعاتی که دور و برتان است هم درست مثل افراد دور و برتان می توانند تاثیر شگرفی بر شما داشته باشند. خودتان انتخاب کنید که دوست دارید چه ببینید، بشنوید و بخوانید. فقط چیزهایی را انتخاب کنید که برایتان فایده بخش باشند.

۲۲- مثبت بیاندیشید.

samuel-67197_1280

اینکه سعی کنید دنیا و زندگیتان را از دریچه ای مثبت نگاه کنید کمی سخت است و زمان می برد.مخصوصاً اگر سالهای زیادی را با تفکر منفی زندگی کرده باشید. یاد خدا باعث ایجاد تفکر مثبت در شما خواهد شد، پس همواره به یاد خدا باشید.

۲۳- خودتان را با خودتان مقایسه کنید، نه با دیگران.

396520_238785452869783_110600909021572_513728_531481906_n

سعی کنید خودتان را با خودتان مقایسه کنید با آنچه در قبل بوده اید و اینکه الان هستید و همواره مسیر تعالی و رشد را طی کنید. چراکه وقتی خودتان را با افراد دیگری مقایسه می کنید در صورتی که فرد موفق تری را جلوی خود ببینید این احساس شادمانی و پیروزی در شما تبدیل به یاس و ترس و اضطراب خواهد شد و باعث ایجاد یک نگرش منفی در شما خواهد شد که شما را از مسیر اصلیتان منحرف خواهد نمود.

۲۴- شکست را دوباره تعریف کنید.

اینکه چطور به شکست نگاه کنید تعیین میکند که قبل یا بعد از هر شکست چه اندازه اعتماد به نفستان پایین بیاید. تعریفی از شکست که با ان بزرگ شده ایم ممکن است بهترین معنای آن نباشد. اگر به موفق ترین آدم ها نگاهی بیندازید، خیلی زود متوجه می شوید که واکنش متفاوتی به شکست دارند که با واکنش آدم های عادی فرق میکند.

آنها شکست یا طرد شدگی را آنقدر ها جدی نمی گیرند. آنها می دانند اگر شکست بخورند آخر زندگی نیست. برعکس سعی می کنند وقتی به هر شکست نگاه می کنند قسمت های خوب آن را ببینند، اینکه چطور می توانند از ان درس بگیرند تا برای دفعه ی بعدی بهتر شوند. آدم های موفق کسانی بوده اند که از شکست نترسیده اند و واقعاً از آن درس گرفته اند و آنرا سر مشق پیروزی های بعدی قرار داده اند. افرادی که با یک شکست به سرعت صحنه را خالی می کنند اغلب افرادی هستند که در مسیر تعالی قرار نمی گیرند و اغلب در رده های پایین جامعه می مانند.

پس به یاد داشته باشید شکست بزرگترین معلم برای پیروزی است.

در قسمت قبل راجع به تعدادی از راه هایی که به شما کمک میکند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید صحبت کردیم، در این بخش میخواهیم به ادامه ی روش ها اشاره کنیم. پس در ادامه مطلب با جیب نت همراه باشید. 13- ذهنتان را از خاطرات مثبت پر کنید. این یک عادت شایع است که قبل از اینکه بخواهید کار مهمی انجام دهید، شکست های قبلی و تجربیات بد سابق همه ذهنتان را پر می کنند.این عادت را از بین ببرید و سعی کنید برای یک تا دو دقیقه هم که شده همیشه ذهنتان را از خاطرات…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید