با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

چه لباسی برای اندام شما مناسب است؟

اندام هر شخصی منحصر به خود اوست و خصوصیات ظاهری آن شخص را مشخص می نماید. ولی ما می توانیم با پوشیدن لباس به شکلی صحیح، تعادلی در نقایص و عیوب ظاهری بدنمان ایجاد کنیم. در واقع با دانستن نکاتی راجع به اندامها و لباسها، می توانیم تمرکز و توجه را از نقطه ای از اندام که نمای مناسبی ندارد، دور کنیم.
شکل اندام ما حاصل ژنتیک، رژیم غذایی و میزان تحرک ما است و لباس می تواند تا حدی این موضوعات را تحت تاثیر خود قرار دهد.
نمای ظاهری بدن افراد به ۵ گروه کلی تقسیم شده است.
بدن گلابی شکل، بدن به شکل گلابی وارونه، بدن سیبی شکل، بدن به شکل ساعت شنی و بدن راسته (تخت) استخوانی. در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید.اندام گلابی شکل

pear-shaped-body

در اینگونه اندامها، ناحیه باسن، لگن و رانها چاق می باشد و در مقابل آن بالاتنه، دورسینه و سرشانه کوچکی قرار دارد.
بنابراین باید توجه را از قسمت پایین تنه به سمت بالاتنه سوق داد. برای این منظور پوشیدن لباسهای روشن با رنگ های براق به متناسب تر نشان داده شدن این اندامها کمک می کند. گردنبندهای کوتاه، یقه های بزرگ و پوشیدن بلوز اِپُل دار هم می توانند تا حد زیادی توجه را به قسمت بالای بدن افزایش دهند. این افراد باید از پوشیدن بلوزها و کتهایی که درست در برجسته ترین قسمت باسن تمام می شوند، خودداری کنند.
همینطور بهتراست که از دامن و شلوار با رنگ تیره ومات استفاده کنند و سعی کنند از دامن گلدار و پلیسه دار و یا دارای تزئین استفاده ننمایند.

اندام گلابی وارونه

این اندام عکس گروه قبلی است. بنابراین بر عکس گروه قبل، باید توجه و نگاه را از بالاتنه دور نمود. در این اندام فرد دارای شانه و دور سینه بزرگ و پایین تنه کوچک است. برای این منظور شلوارهای دمپاگشاد و دامن های کلوش و دامن هایی که از ناحیه باسن فون یا کلوش می شوند مناسب است.

اندام سیبی شکل

apple

قسمت ناهمگون این اندام، قسمت شکم است. این افراد دارای شکم برجسته ای هستند. بنابراین بهتر است از پوشیدن بلوزها و یا کتهای کوتاهی که در قسمت برجستگی شکم تمامی می شوند، خودداری کنند.
بهترین لباس برای این اندامها، لباسهای راسته هستند. (ولی قطعاً لباسهای شنل مانند، منظور ما نیست.)
افرادی که اینگونه اندام را دارا می باشند، بهتر است لباسهایی با پارچه های لخت بپوشند. همچنین پوشیدن تونیک استفاده از گردنبند های بلند مناسب است.
لباسهایی که در قسمت کمر برش دار هستند و استفاده از کمربندهای پهن اصلاً مناسب این نوع اندام نیستند.

اندام به شکل ساعت شنی (کمر باریک)

Recommended styles of daily clothes for 5 types of female figures: hourglass, triangle, rectangle, round and inverted triangle, vector hand drawn illustration
بر طبق آمارها شکل ایکس (یا همان اندام به شکل ساعت شنی یا کمرباریک ) دلخواه ترین اندام در میان خانم هاست. با این وجود، انحنای زیاد در قسمت سینه و باسن نیز با مسائل خاص خود همراه است. اگر لباس های یا تاپ هایی که عرض زیادی دارند را جهت استتار بزرگی سینه ها بپوشید، شما احتمالاً چاقتر از آنچه هستید به نظر خواهید رسید. اگر لباس ها خیلی تنگ باشند شما می توانید نمایانگر مدل یک دختر زیبای دهه ی ۱۹۵۰ باشید و توجه ناخواسته زیادی را جلب کنید. اما موضوع در رابطه با تعادل است.
هر لباس بلندی که کمربند داشته باشد و کمر شما را متناسب تر نشان دهد ایده آل است. پارچه های براق، نرم، لطیف و ملایم که می توانند به شکل لباس، بلوز و یا دامن باشند مناسب تر به نظر می رسند. لباسی را انتخاب کنید که خط کمر داشته باشد. استفاده از گردن بندهای کوتاه یا متوسط بسیار عالی است. از گردنبندهایی با اشکال گسترده، مستقیم و سخت استفاده نکنید. همچنین استفاده از یقه گرد مناسب این گروه نمی باشد.

اندام راسته و استخوانی (بیدمشکی)

این گونه اندامها مربوط به افراد خوش شانسی است که می توانند هر مدل لباسی را بپوشند. این نوع اندام، مدلهای شوهای لباس می باشد.
(مدل به افرادی می گویند که در شوهای لباس، لباسها را بر تن آنها نمایش می دهند.)پوشیدن بلوز و دامن به این گروه جلوه خوبی می دهد. این گروه می توانند به راحتی لباسهای چهارخانه، راه راه (حتی با راههای افقی) و گلدار (حتی با گلهای درشت) بپوشند. همچنین پوشیدن دامن های چهارخانه با هر قد دلخواه، کت های کوتاه، تاپهای پر تزئین و پیراهنهای پر چین برایشان امکان پذیر است.
این افراد تنها باید از پوشیدن لباسهای خیلی تنگ و چسبان خودداری کنند.
تمام نکات بالا راهکارهایی است که می توانند در بهترنمایان شدن اندام و ظاهر ما سودمند باشند. ولی باید بدانیم که اینها قانون محض نیست.
بنابراین حتی اگردامن یا تاپی با گروه اندام شما سازگار نیست، ولی شما آن را دوست دارید و با پوشیدنش احساس خوبی پیدا می کنید، از مد و قوانین آن پیروی نکنید و سعی کنید آنچه را بپوشید که با آن احساس خوبی دارید. در این حالت به هیچ میوه ای فکر نکنید و شاد زندگی کنید!!!

نکته :

تمام نکات بالا راهکارهایی است که می توانند در بهتر نمایان شدن ما سودمند باشند. ولی باید بدانیم که این ها قانون محض نیست.
بنابراین حتی اگر دامن یا تاپی با گروه اندام شما سازگار نیست، ولی شما آن را دوست دارید و با پوشیدنش احساس خوبی پیدا می کنید، از مد و قوانین آن پیروی نکنید و سعی کنید آنچه را بپوشید که با آن احساس خوبی دارید. در این حالت به هیچ میوه ای فکر نکنید و شاد زندگی کنید!!!

منبع: taroot-card.com
اندام هر شخصي منحصر به خود اوست و خصوصيات ظاهري آن شخص را مشخص مي نمايد. ولي ما مي توانيم با پوشيدن لباس به شكلي صحيح، تعادلي در نقايص و عيوب ظاهري بدنمان ايجاد كنيم. در واقع با دانستن نكاتي راجع به اندامها و لباسها، مي توانيم تمركز و توجه را از نقطه اي از اندام كه نماي مناسبي ندارد، دور كنيم. شكل اندام ما حاصل ژنتيك، رژيم غذايي و ميزان تحرك ما است و لباس مي تواند تا حدي اين موضوعات را تحت تاثير خود قرار دهد. نماي ظاهري بدن افراد به 5 گروه كلي تقسيم شده است. بدن…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید