با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

معرفی ۱۰۰ برند برتر دنیا

فهرست یکصد برند مشهور دنیا توسط موسسه میلوارد براون منتشر شد. این لیست که برای دهمین سال پیاپی توسط دومین شرکت مطرح تحقیقات بازار جهان MARKET RESEARCH ارائه می‌شود، لیست برترین برندهای دنیا را ارائه می‌کند که در حوزه های مختلف کسب و کار، مشغول به فعالیت هستند. همانند چند سال قبل، برند شرکت اپل، با ۲۴۶ میلیارد دلار ارزش بازاری، در صدر برترین برندهای جهان قرار دارد. میراث آقای استیو جابز فقید، امروزه بیش از کل اقتصاد قاره آفریقا، ارزش بازاری دارد.

565384_302

این فهرست بر اساس میزان اهمیت و ارزش برند ها در شبکه های اجتماعی اندازه گیری شده است.

565385_971

(فهرست ۱۰ برند برتر دنیا در سال ۲۰۱۵ میلادی بر اساس گزارش سالانه موسسه میلوارد براون آمریکا)

به گزارش سرویس دیجیتال برترین ها، شرکت تحقیقاتی میلوارد براون، پس از بررسی های مختلف بر روی برترین شرکت های جهان، ۱۰۰ برند اول دنیا را لیست کرده است که همچون فهرست فوربس ۵۰۰، نام شرکت های فعال در عرصه کارآفرینی دیجیتالی مانند فیس بوک، گوگل و مایکروسافت آمریکا، در فهرست ۱۰ برند برتر جهان دیده می‌شود.

آن چه که در این لیست، بیش از هر چیز دیگر جلب توجه می‌کند، وجود برندهای مربوط به شرکت های صنعت آنلاین است که سبب شده است تا ۷ برند از ۱۰ برند اول دنیا، مربوط به صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات باشند و تنها کوکا کولا و ماربرو و مک دونالد، مرتبط با صنایع دیگر باشند. در صدر این فهرست، شرکت اپل قرار دارد که با ۲۴۶ میلیارد دلار ارزش بازاری، در صدر این فهرست قرار گرفته است. پس از ان، برند مشهور گوگل با ارزش بازاری قریب به ۱۷۳ میلیارد دلار، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.

مایکروسافت بیل پیتس نیز با ۱۱۵ میلیارد دلار، رتبه سوم را در اختیار دارد که پس از آن، شرکت آی بی ام، با ۹۳ میلیارد دلار دیده می‌شود. پس از آن، شرکت پرداخت الکترونیکی ویزا و شرکت مخابراتی at&t به ترتیب با ۹۱ و ۸۹ میلیارد دلار ارزش بازاری، رتبه ششم و هفتم این جدول را به خود اختصاص داده‌اند. رتبه های هشتم تا دهم، به ترتیب متعلق به برند کوکاکولا، مک دونالد و سیگار ماربور هست که بین ۸۳ تا ۸۰ میلیارد دلار، تخمین زده شده‌اند.

565393_133

(تصویر ایندکس سایت موسسه میلوارد براون)

در فهرست ۱۰ تا ۲۰، به نام های مشهوری چون facebook و amazon و Alibaba.com و برخورد می‌کنیم که در عالم فناوری، غول‌های صنعت هستند و به ترتیب با ۷۱، ۶۶ و ۶۲ میلیارد دلار، رتبه ۱۲، ۱۳ و ۱۴ برترین برندهای جهان را به خود اختصاص داده‌اند. در ادامه، فهرست ۱۰۰ برند مطرح دنیا و زمینه های کاریان ها را مشاهده می‌کنید. این لیست به ما کمک می‌کند تا دریابیم که کدام صنایع در دنیای امروز، بیش‌ترین میزان گردش مالی، مخاطب پذیری و توجه جهانی را به خود اختصاص داده است که توانسته است، ارزش بازاری بیش تری پیدا کند. این قضیه، برای کارآفرینان و فعالیان تحقیقات بازار، از جایگاه بالایی برخوردار است و ان ها را در سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای ورود به صنایع جدید، کمک می‌کند.

565386_895

(رده ۱۱ تا ۲۵ برترین برندهای دنیا بر اساس گزارش میلوارد براون)

565387_377

(رده ۲۶ تا ۴۲ برترین برندهای دنیا بر اساس گزارش میلوارد براون)

565388_648

(رده ۴۳ تا ۵۰ برترین برندهای دنیا بر اساس گزارش میلوارد براون)

565389_633

(رده ۵۱ تا ۶۶ برترین برندهای دنیا بر اساس گزارش میلوارد براون)

565390_296

(رده ۶۷ تا ۷۵ برترین برندهای جهان بر اساس گزارش میلوارد براون)

565391_490 
(
رده ۷۶ تا ۹۱ برترین برندهای دنیا بر اساس گزارش میلوارد براون)

565392_632
(
رده ۹۲ تا ۱۰۰ برترین برندهای جهان بر اساس گزارش میلوارد براون)

همان طور که در لیست مشاهده کردید، توییتر با ۱۱ میلیارد دلار، از با ارزش‌ترین برندهای جهان است که چند سالی بیش تر از راه اندازی ان نمی‌گذرد. اما شرکت خودروسازی نیسان ژاپن، که دهه ها هست در عرصه صنعت خودروسازی فعالیت دارد، ارزش بازاری کم تری از توییتر در اختیار دارد. حتی پی پال و شبکه اجتماعی شغلی لینکدین هم با حدود ۱۲ میلیارد دلار ارزش بازاری، ارزشی در حد شرکت خودروسازی هوندا ژاپن، فورد آمریکا و حتی شرکت پپسی دارند. همه این ها نشان دهنده جایگاه مؤثر و پر قدرت شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات جهان دارد که آرام آرام، در حال گرفتن گوی سبقت، از برندهای مطرحی چون بنز و بی ام دابلیو و IKEA سوئد هستند که روزگاری، برای خود غول‌هایی بلامنازع بودند.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که بیشترین رشد در دههٔ آشفته تجاری گذشته مربوط به دسته‌بندی غذاهای فوری Fast Food با ۲۵۲ درصد رشد است. باارزش‌ترین برندها در شاخه تکنولوژی با ۴۴ درصد مجموع ارزش برندها جمع شده‌اند این در حالی است که ده سال پیش این عدد ۳۶ درصد بوده است. ۲۱ برند آسیایی توانسته‌اند ۱۷ درصد مجموع صد برند برتر دنیا را در بربگیرند. همچنین ۱۴ برند از مجموع ۱۵ برندهای فعال در حوزه بریک BRIC چینی هستند، این در حالی است که ده سال پیش تنها یک برند چینی در این حوزه وجود داشت که در فهرست جای داشت. ارزش برندهای ژاپنی حاضر در فهرست برابر با ۷۶ میلیارد دلار است، رزش برندهای بریتانیا ۱۱۱ میلیارد دلار، ارزش برندهای کشور هند در این فهرست ۱۴ میلیارد دلار و ارزش برندهای استرالیایی در فهرست ۷۵ میلیارد دلار است، اما ارزش برندهای ایالات متحد آمریکا چیزی برابر ۲٫۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود.

البته این فهرست، گزارشی است که میلوارد منتشر کرده است و شاید در واقعیت تفاوت‌هایی دیده شود، اما به نظر می‌رسد که استقبالی که از محصولات اپل و گوگل در دنیا می‌شود، از شرکت خودروسازی بنز و فورد، به مراتب بیش تر است. بازی در حال تغییر است و بازی گردانان جدید، به میدان آمده‌اند. تفاوت فقط همین است! میلوارد در نشانی millwardbrown.com ارائه‌شده است. این پرتال، به شما درباره توسعه یک برند، اهمیت برند در کسب و کار امروزی و شیوه های طراحی و مدیریت و راهبریان در سطح بین المللی موارد خوبی را ارائه می‌کند.

منبع: برترین ها

برای خواندن مطالب بیشتر در وبلاگ جیب نت اینجا کلیک کنید.

جهت ثبت آگهی تبلیغاتی در سایت جیب نت اینجا کلیک کنید.

فهرست یکصد برند مشهور دنیا توسط موسسه میلوارد براون منتشر شد. این لیست که برای دهمین سال پیاپی توسط دومین شرکت مطرح تحقیقات بازار جهان MARKET RESEARCH ارائه می‌شود، لیست برترین برندهای دنیا را ارائه می‌کند که در حوزه های مختلف کسب و کار، مشغول به فعالیت هستند. همانند چند سال قبل، برند شرکت اپل، با 246 میلیارد دلار ارزش بازاری، در صدر برترین برندهای جهان قرار دارد. میراث آقای استیو جابز فقید، امروزه بیش از کل اقتصاد قاره آفریقا، ارزش بازاری دارد. این فهرست بر اساس میزان اهمیت و ارزش برند ها در شبکه های اجتماعی اندازه گیری شده…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید