با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

تارخچه برند شنل

MTE5NDg0MDU0OTE5ODA4NTI3

شنل با همان نشانه‌ی تجاری معروف خود، CC، یکی از مطرح‌ترین برند‌‏های طراحی مد و لباس است که موسس آن خانم «گابریل شنل» می‌‏باشد.

گابریل یا همان کوکو شنل، بیان‌گزار این موسسه، تنها طراحی بود که موفق شد نام خود را در زمره‌ی یکی از ۱۰۰ طراح تراز اول جهان ثبت کند. وی با الهام گرفتن از لباس‌‏های مردانه، مدل‌‏هایی لوکس و نوظهور را در زمان خود، برای زنان طراحی کرد.

کوکو شنل در سال ۱۸۸۳ در پاریس به‌‏دنیا آمد. وی در ۱۲ سالگی به یتیم‌خانه سپرده شد. بعدها برای گذران زندگی خود، با خوانندگی و دوخت لباس، امرار معاش می‌‏کرد. در زمان او لباس‌‏های زنانه در قالب پیراهن‌‏های بلند دنباله‌‏دار و بلوز‌‏های تنگ و غیر‌‏‌‏راحت بودند. وی که  لباس‌‏های زمان خود را برای بانوان نامناسب می‌‏دانست، در صدد ایجاد تغییر و تحولی بود که ضمن راحتی و لوکس بودن، دارای ذوق هنری وظرافت لازم نیز باشد.

شنل نخستین فروشگاه خود را در پاریس در سال ۱۹۱۳ افتتاح کرد و پس‌از آن در شهر‌‏های دیگر پاریس به افتتاح دیگر شعب خود پرداخت. او موسسه‌ی تجاری شنل را در سال ۱۹۲۴ در پاریس و با همراهی شریک تجاری خود، «پییر ورتیمر» تأسیس کرد. زندگی شنل در ۱۹۷۱ و در اوج موفقیت حرفه‌‏ای به پایان رسید. هم اینک این موسسه به «آلن» و «جرارد ورتیمر» نوه‌‏های پییر تعلق دارد.

بعد از فوت کوکو شنل، دستیاران وی مدیریت بخش زنانه‌‏ی این شرکت را برعهده گرفتند. اما در نهایت «کارل لاگرفلد» در سال ۱۹۸۳ مدیریت این بخش را برعهده گرفت و توانست با الهام گرفتن از کارهای کوکو شانل و تلفیق آنها با سلیقه‌ی روز، این برند را همچنان جزء یکی از برندهای معروف حفظ کند.

لباس‌‏های زنانه‌ی شانل، کفش ها، کیف‌‏ها، زیورآلات و عطرهای معروف زنانه‌‏‏ی آن، بارها توسط مشاهیر دنیای هنر به عموم معرفی شده‌‏اند. که یکی از معروف‌‏ترین آن‌‏ها«مریلین مونرو»، معرف عطر شماره‌‏ی ۵ شانل است. علاوه بر آن می‌‏توان به «نیکول کیدمن»، «آدری تاتو»،«کاترین دنوو» و «کیرا ناتلی» افرادی که تبلیغ  محصولات شنل را برعهده داشتند، اشاره کرد.

گفتنی‌ست عطر شماره‌ی ۵ پاریس که اولین عطر طراحی‌شده توسط کو کو شنل است، از زمان ارائه‌‏ یعنی۱۹۲۱ تاکنون، به‌طور پیوسته فروش دارد. دولت فرانسه اعلام کرده‌‏ که در هر دقیقه، دو بطری از عطر شانل ۵ به فروش می‌رسد. فروش سالانه‌ی این عطر ۱۰۰ میلیون دلار می‌‏باشد.

منبع: http://persian.epochtimes.com/world/chanel-12285.html

شنل با همان نشانه‌ی تجاری معروف خود، CC، یکی از مطرح‌ترین برند‌‏های طراحی مد و لباس است که موسس آن خانم «گابریل شنل» می‌‏باشد. گابریل یا همان کوکو شنل، بیان‌گزار این موسسه، تنها طراحی بود که موفق شد نام خود را در زمره‌ی یکی از ۱۰۰ طراح تراز اول جهان ثبت کند. وی با الهام گرفتن از لباس‌‏های مردانه، مدل‌‏هایی لوکس و نوظهور را در زمان خود، برای زنان طراحی کرد. کوکو شنل در سال ۱۸۸۳ در پاریس به‌‏دنیا آمد. وی در ۱۲ سالگی به یتیم‌خانه سپرده شد. بعدها برای گذران زندگی خود، با خوانندگی و دوخت لباس، امرار معاش…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید