با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

چگونه برای خود یک Gmail بسازیم؟

حتماً برای شما پیش آمده که برای عضویت در سایت های مختلف یکی از اطلاعاتی که در فرم های ثبت نام سایت ها از شما پرسیده می شود، آدرس ایمیل شماست تا از طریق ارسال لینک فعال سازی حساب کاربری و عضویت شما در آن سایت تایید گردد، که شما با مراجعه به ایمیلتان و کلیک نمودن بر روی آن لینک به حساب کاربریتان در آن سایت منتقل می شوید و با پیغامی مثل: حساب کاربری شما با موفقیت فعال گردید، یا عضویت شما با موفقیت تایید گردید و از این دسته پیغام ها مواجه می شوید. حال اگر شما ایمیل نداشته باشید با مشکل مواجه خواهید و نخواهید توانست در سایت های مختلف ثبت نام کنید و از امکانات آنها بهره مند شوید. همچنین داشتن یک ایمیل برای ارسال و دریافت بسیاری از مدارک ، عکس ها و در کل فایل هایی با حجم کم، مابین همکاران و دوستانتان ضروریست.

Gmail یا همان جیمیل، در واقع ایمیلی است که شما در گوگل می سازید و به خاطر سرعت بالا و سهولت استفاده از آن این روزها در بین کاربران اینترنت جایگاه ویژه ای دارد. در صورتی که تا به حال اقدام به ساخت یک جیمیل نکرده اید و یا روش ساخت آن را نمیدانید ما به شما کمک خواهیم کرد که شما نیز بتوانید صاحب یک جیمیل شوید. پس در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید.

ساخت یک اکانت جیمیل کار بسیار ساده ای است فقط کافیست مراحلی را که در زیر به شما می گوییم مرحله به مرحله انجام دهید.

 • در مرحله ی اول شما در مرورگر اینترنت خود آدرس gmail.com را جستجو کنید یا اینجا کلیک کنید.
 • سمت راست بالای صفحه بر روی دکمه ی Create an account کلیک کنید.

 • وارد صفحه ای به شکل زیر می شوید که مشخصاتی از شما میخواهد که بایستی در فیلدهای مربوطه آنها را پر کنید. در Name سمت چپ با فونت انگلیسی نام و در سمت راست نام خانوادگی خود را تایپ کنید. دقت کنید که فونت نوشتاری شما حتماً انگلیسی باشد.
 • در قسمت بعد از شما میخواهد که نام کاربری برای خود انتخاب کنید، نام کاربری شما در واقع با پسوند @gmail.com تشکیل آدرس جیمیل شما را خواهند داد. برای اینکار در زیر قسمت Choose your username یک نام کاربری دلخواه وارد کنید، برای اینکار میتوانید از حروف و اعداد و نقطه استفاده کنید. انتخاب یک نام کاربری که تابحال انتخاب نشده باشد شاید کمی دشوار باشد چراکه ملیون ها نفر از جیمیل استفاده می کنند و هر کدام آدرس مخصوص به خودشان را دارند. در مستطیل خالی نام کاربری مورد نظر خود را وارد کنید بعد از رفتن به مرحله بعد خودکار چک خواهد شد که این نام کاربری قابل قبول هست یا خیر. معمولاً با اضافه کردن یک عدد به انتها نام کاربری پذیرفته خواهد شد!
 • در مرحله ی بعد از شما یک رمز عبور می خواهد، رمز عبوری که وارد میکنید به همراه نام کاربری که در مرحله ی قبل انتخاب کرده اید رو حتما به خاطر بسپارید و در جایی یادداشت کنید که هر زمان نیاز شد و از یادتان رفت به آن مراجعه کنید. چراکه برای ورود به اکانت جیمیلتان به آنها نیاز پیدا خواهید کرد. در قسمت Create a password یک رمز عبور وارد نمایید، بهتر است این رمز ترکیبی از حروف و اعداد و سیمبل ها باشد و حداقل دارای ۸ کاراکتر یا حرف باشد. البته رمز شما میتوانید فقط عدد یا فقط حرف هم باشد، این به انتخاب شما بستگی دارد. دقت داشته باشید که رمز عبورتان را به نحوی حفظ کنید که تنها خودتان از آن مطلع باشید و به دست دیگران نیافتد تا موجب سوء استفاده های احتمالی از محتویات جیمیلتان نشود.
 • در قسمت بعد زیر فیلد Confirm your password رمز عبوری وارد شده در مرحله ی قبل را عیناً وارد نمایید.
 • در قسمت Birthday تاریخ تولد خود بر اساس تاریخ میلادی وارد کنید. به ترتیب از چپ به راست، ماه سپس روز و در آخر سال تولد خود را به صورت میلادی وارد نمایید.
 • در قسمت Gender جنسیت خود را انتخاب نمایید. اگر زن هستید Female و اگر مرد هستید Male را انتخاب نمایید.
 • در قسمت Mobile phone ایتدا کشور خود را انتخاب کنید که برای ما که در ایران ساکن هستیم پرچم ایران را انتخاب میکنیم و عدد +۹۸ در جلوی آن ظاهر می شود در ادامه ی عدد ۹۸ شماره تلفن همراه خود بدون در نظر گرفتن صفر اول شماره وارد نمایید.
 • در قسمت Your current email address شما باید یک ایمیل از خود ذکر کنید، اگر در حال حاضر ایمیل دیگری دارید (جیمیل، ایمیل یاهو، لایو، هات میل، …) آنرا در این قسمت ذکر کنید، این ایمیل بسیار مهم است چرا که اگر روزی رمز عبور خود را فراموش کنید و به گوگل اطلاع بدهید، رمز عبور را به این ایمیل برای شما می فرستد. پس فقط اگر به ایمیل خود اطمینان دارید آنرا در این قسمت ذکر کنید. اما اگر اولین بار است که ایمیل می سازید و ایمیل دیگری ندارید، این قسمت را خالی بگذارید.

نمونه ای از فرم پر شده تا اینجای کار:

 • در قسمت Prove you’re not a robot باید ثابت کنید که ربات نیستید! عبارتی را که در عکس می بینید عیناً در کادر زیر آن تایپ کنید این عبارت دو کلمه ای است و بین آن یک فاصله وجود دارد.
 • پس از مرحله ی بالا در قسمت Location نام کشور خود را انتخاب میکنید. ما در اینجا Iran را انتخاب کرده ایم.
 • در مرحله ی بعد تیک قسمت I agree to the Google رو به نشانه ی موافقت با قوانین سایت میزنیم و بر روی آیکون آبی رنگ Next step کلیک میکنیم تا وارد مرحله ی بعد شویم.

GMail

 • در مرحله ی بعد ممکن است گوگل برای اطمینان از صحت شماره تلفن شما با انتخاب گزینه ی Voice Call با شما تماس بگیرد و یا با انتخاب گزینه ی Via SMS به شما کدی را اس ام اس نماید که باید آنرا در قسمت Verification code وارد نمایید.

GMail

GMail

 • پس از این مرحله شما وارد مرحله ۲ می شوید (!) در این مرحله می توانید عکس خود را هم اضافه کنید تا در گوگل پلاس هم صاحب عکس باشید و هم اکانت گوگل شما عکس دار شود. اگر تمایلی به این کار ندارید روی دکمه Next Step کلیک کنید و اگر می خواهید عکس خود را آپلود کنید روی گزینه ADD PROFILE PHOTO کلیک کنید و عکس خود را آپلود کنید!

GMail

 • در این مرحله جیمیل به شما خوش آمد خواهد گفت و با کلیک بر روی دکمه ی آبی رنگ Continue to Gmail وارد صفحه ی جیمیل خود خواهید شد.

تبریک می گوییم با گذراندن صحیح مراحل فوق اکنون شما صاحب یک اکانت جیمیل شده اید.

برای خواندن مطالب بیشتر در وبلاگ جیب نت اینجا کلیک کنید.

جهت ثبت آگهی و تبلیغات اینترنتی در سایت جیب نت اینجا کلیک کنید.

حتماً برای شما پیش آمده که برای عضویت در سایت های مختلف یکی از اطلاعاتی که در فرم های ثبت نام سایت ها از شما پرسیده می شود، آدرس ایمیل شماست تا از طریق ارسال لینک فعال سازی حساب کاربری و عضویت شما در آن سایت تایید گردد، که شما با مراجعه به ایمیلتان و کلیک نمودن بر روی آن لینک به حساب کاربریتان در آن سایت منتقل می شوید و با پیغامی مثل: حساب کاربری شما با موفقیت فعال گردید، یا عضویت شما با موفقیت تایید گردید و از این دسته پیغام ها مواجه می شوید. حال اگر شما…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید