با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

دید متقابل در زندگی مشترک

درروابط عاطفی بین دو نفر بخصوص دو نفری که میخواهند به تازگی یک زندگی مشترکی را آغاز کنند همواره فراز و نشیب هایی هست که این فراز و نشیب ها حاصل ازعدم شناخت دقیق افراد از یکدیگر می باشد که بایستی به مرور زمان و با شناخت دقیق تر طرفین آنها را مرتفع کنند و خود را با خصوصیات اخلاقی یکدیگر وفق دهند. ایراد کار از جایی شروع می شود که دو فرهنگ مختلف با یکدیگر تداخل میکنند و قرار است این دو فرهنگ در قالب یک فرهنگ در زیر یک سقف با هم زندگی کنند. معمولاً هر فرد نحوه ی تفکر و رفتار خودش را درست دانسته و می خواهد طرف مقابلش را با آن ها همسو سازد و در صورت مقاومت طرف دیگر نتیجه ی کار به بحث و جدل می انجامد. برای اینکه یک راهکار عملی به شما بدهیم توجه شما را به مقاله ی زیر جلب میکنیم. در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید.

couple-arguing

اغلب افراد در شروع زندگی مشترک با یکدیگر به مشکلاتی می خورند که گاه می تونه سطحی و گاه بسیار عمیق باشه و به همین خاطر نزد افراد مختلف و مشاوران خانواده لب به شکایت از یکدیگر باز می کنند.
نکته ای که توی همه این شکایات وجود داره اینه که همه دوست دارن از راهبردهای کنترلی در خصوص طرف مقابلشون استفاده کنند و خیلی متوقع هستند((چرا به خاطر من فلان کار رو نکرد)) و معمولا افراد، زندگی خصوصی طرف مقابل رو با نگاهی حق به جانب کاملا نادیده می گیرن((اگه منو دوست داشت باید به جای فلان کار به من توجه می کرد و …))
شاید بد نباشه یه قسمت از نظر ((راس هریس، یکی از توسعه دهنده های اکت)) درباره افسانه های ازدواج رو بازگو کنم، شاید دید متفاوت تری به ازدواج پیدا کنید.
چندتا افسانه رایج وجود داره:
۱-تو من را کامل میکنی
۲-همسر ایده ال من
۳-تو من را خوشبخت میکنی
۴-نیمه گمشده من
راس هریس میگه اگه با این تفکرات میخواید ازدواج کنید، هیچ وقت ازدواج نکنید، چون اینها افسانه است و وقتی واقعیت با انتظارات شما جور در نمیاد دچار سرخوردگی میشید.
همچنین یکی از تصورات رایج دیگه ای هم که وجود داره و بازهم با واقعیت جور در نمیاد و افراد سرخورده میشن این جملاته: درستش می کنم، تغییرش میدم.
میخوام بگم عشق و درد مثل دو روی یک سکه هستند.
عشق رو یک گلزار در نظر بگیرید، حالا که وارد این گلزار شدید چندتا انتخاب دارید

beautiful-hanging-garden-flowers-park-bench-photo

۱- شروع کنی با خارهای گلزار گلاویز شدن که اونهارو از بین ببری(همسرمو درستش می کنم، تغییرش میدم) که قطعا نمیتونید همه خارها رو از بین ببرید و فقط خودتون رو زخمی می کنید، ضمن اینکه از بودن در گلزار هم لذت نمی برید.
۲-گلزار رو با خارهاش بپذیرید، شاید یه مقدار خارها اذیتتون کنند، اما در کل، بودن در گلزار میتونه تجربه لذت بخشی براتون باشه.

برای مطالعه مطالب بیشتر در وبلاگ جیب نت اینجا کلیک کنید.

برای ثبت اگهی و تبلیغات اینترنتی در سایت جیب نت اینجا کلیک کنید.

درروابط عاطفی بین دو نفر بخصوص دو نفری که میخواهند به تازگی یک زندگی مشترکی را آغاز کنند همواره فراز و نشیب هایی هست که این فراز و نشیب ها حاصل ازعدم شناخت دقیق افراد از یکدیگر می باشد که بایستی به مرور زمان و با شناخت دقیق تر طرفین آنها را مرتفع کنند و خود را با خصوصیات اخلاقی یکدیگر وفق دهند. ایراد کار از جایی شروع می شود که دو فرهنگ مختلف با یکدیگر تداخل میکنند و قرار است این دو فرهنگ در قالب یک فرهنگ در زیر یک سقف با هم زندگی کنند. معمولاً هر فرد نحوه…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید