با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

چطور یک رابطه ی شکست خورده را ترمیم کنید؟

همه ی ما در روابطمان با دیگران و بخصوص اطرافیانمان فراز و نشیب هایی را تجربه کرده ایم. این فراز و نشیب ها در رابطه با زندگی زناشویی و پس از ازدواج خصوصاً در سالهای اولیه برای زوجین مکرراً اتفاق می افتد. البته باید بدانید که این ها به خاطر سلایق مختلف همسران و گاهاً تفاوت های فرهنگی در اوایل ازدواج، اجتناب ناپذیر است. ولی ما میخواهیم در این مطلب به شما راهکاری برای نجات یک رابطه ی شکست خورده نشان دهیم. در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید:

93

خیلی از اوقات روابطمان با شکست مواجه می شوند. اگر به خاطر کاری که یکی از شما انجام داده یا حرفی که زده، سوء تفاهمی اتفاق بیافتد، میتواند رابطه را با شکست رو به رو کند.

خوشبختانه چیزهای شکسته شده قابل ترمیم هستند. البته گاهی اوقات. وقتی یک رابطه خاتمه می یابد، باید اول از خودتان سوال کنید آیا این رابطه ارزش نجات دادن را دراد؟ آیا واقعا می خواهید آن رابطه را ادامه دهید؟ آیا طرفتان همان کسی است که بخواهید با او بمانید؟ اگر اینطور نیست، پیشنهاد میکنیم برای ترمیم رابطه تان با او وقت نگذارید.

از طرف دیگر اگر برای دوستی و رابطه با آن فرد ارزش قائل هستید و آن رابطه برایتان اهمیت دارد، پس باید به هر طریق ممکن تلاش لازم برای ترمیم آن رابطه را صرف کنید.

سوال اینجاست که چطور باید این کار را انجام دهید؟ اول کاری که باید بکنید این است که با همسرتان راه ارتباطی صحیح را پیدا کنید. اگر میتوانید رو در رو صحبت کنید. اگر نمی توانید، تماس تلفنی بگیرید و بگویید که برای دوستی با او ارزش قائل هستید و دوست دارید که در این رابطه با او حرف بزنید. و باز اگر نمیتوانید یک نامه برای همسرتان بنویسید. بالاخره باید از یک جا شروع کرد. به یاد داشته باشید:

عشقی که ابراز نشود توهمی بیش نیست

featured_low-1-750x490

برای او توضیح دهید که می خواهید سوء تفاهمات را از بین ببرید، حال تقصیر هر کدام از شما بوده باشد. وقت مشخص کردن مقصر نیست، وقت آن است که درک تان را بالا ببرید و به هر راهی که شده برای برقراری یک گفت و گو و ارتباط عمیق تر زمان بگذارید.

پیشنهاد می کنم همسرها یک دفتر ارتباط با یکدیگر داشته باشند تا حرف هایشان را به هم درون آن بزنند و پاسخ آن را ببینند. هر از چند گاهی نیز دوباره آن را مرور کنند تا ببینند که آیا مشکلات کمتر شده یا نه؟

به یاد داشته باشید روانشناسی ثابت کرده، نوشتن خود یک نوع دارو برای آرام کردن ذهن و تسلی دادن روان و تکامل بخش انسانی است.

اول اجازه دهید طرف مقابلتان نظراتش را مطرح کند. کاری کنید که بفهمد نظراتش برای شما اهمیت دارد. این را خیلی واضح با گفتن ” واقعا دوست دارم دارم دوباره نظرت را در مورد این موضوع بدانم و قول میدهم که حرفت را قطع نکنم، چون فکر کنم دفعه قبل وقت کافی برای اینکه همه ی حرفت را بزنی در اختیارت قرار ندادم” نشان دهید. با این روش باعث می شوید طرف مقابلتان بفهمد که حرفهایش برای شما مهم است. وقتی حرفهای او تمام شد، نوبت شماست که پاسخ دهید.

در انتها به همسرتان بگویید باز هم آیا فکر میکنی چیزی هست که اضافه کنی؟

بعد از اطمینان از پایان یافتن سخن های همسرتان شروع به صحبت کنید. اگر فکر می کنید ممکن است نکته ای را فراموش کنید، مشکل شماست گردن همسرتان نیاندازید. بلکه با یک نت برداری ساده می توانید که مشکل را حل کنید.

یک نکته ی کاربردی برای خانم ها در برابر همسرانشان: اگر می خواهید اثر گذارتر باشید دست های شوهر خود را بگیرید مخصوصاً بازوهای یک مرد حساسیت جالبی برای توجه و تمرکز در مردان است.

اولین پاسخ شما این باید باشد که حرفهایش را کاملا فهمیده اید و به هیچ وجه بعد از آن نباید از کلمه ” اما” استفاده کنید. زیرا آوردن این جمله بخش اول جمله تان را منفی خواهید کرد. استفاده از کلمه ی ” اما” نشان میدهد که واقعاً به حرفهای او گوش نمی کرده اید و فقط منتظر بوده اید که نوبت حرف زدن خودتان شود. می توانید جمله ی اولتان را با چنین جمله ای دنبال کنید: ” چیزی که در مورد حرفهایت خیلی جالب و مهم است یا…” یا” حرفهایت کاملا درست هتند و دوت دارم اضافه کنم که…”

از به کار بردن کلمات و جملات منفی کننده مثل ” چطور میتوانستی چنین کاری کنی؟” یا ” هیچکی نه اونم تو” و… خودداری کنید.

ک روش بسیار خوب دیگر این است که سوال بپرسید:” نظرت در مورد اینکه فردا یک ساعتی تنها با هم بیرون بریم و در مورد آینده ی رابطه مان حرف بزنیم ، چیست؟”،”آیا می توانی جزئیات بیشتری در مورد این موضوع مطرح کنی؟” و… سوالاتی که به باز کردن و وشن کردن هر چه بیشتر این سوء تفاهم کمک کند.

سعی کنید حرفهایتان را به طور کامل در این گفتگو مطرح کنید. گاهی اوقات وقتی هر دو طرف فرصت بیان همه حرف هایشان را به دست می آورند، خود به خود مشکلاتت و سوء تفاهمات رابطه از بین رفته و رابطه ترمیم می شود. حداقا می تواند شروع خوبی برای ترمیم رابطه باشد. وقتی همه ی اطلاعات لازم در دسترس داشته باشید، راحت تر می توانید یک راه حل برای داشتن رابطه ای بهتر در آینده پیدا کنید.

برای حل یک مساله همیشه اول باید صورت مساله را کامل فهمید. پزشک خوب پزشکی است که تشخیصش عالی باشد…

اگر میخواهید در یک رابطه بمانید و زندگی کنید موارد گفته شده را به کار گیرید وگرنه رها کنید. یک بام و دو هوا نباشید، هیچ چیز در این جهان بدون سعی و کوشش بدست نمی آید. پس زندگی شاد و خوشبختی نیز با سعی و تلاش ممکن است.

از طرف مقابلتان انتظار نداشته باشید، این دنیا مدیون کسانی است که بدون انتظار براه افتاده و تا انتها به تنهایی رفته و قله ها را یکی یکی فتح کرده اند.

نابرده رنج گنج میسر نمیشود، مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

wedding-hands-4

برای خواندن مطالب بیشتر در وبلاگ جیب نت اینجا کلیک کنید.

جهت ثبت آگهی تبلیغاتی در سایت جیب نت اینجا کلیک کنید.

همه ی ما در روابطمان با دیگران و بخصوص اطرافیانمان فراز و نشیب هایی را تجربه کرده ایم. این فراز و نشیب ها در رابطه با زندگی زناشویی و پس از ازدواج خصوصاً در سالهای اولیه برای زوجین مکرراً اتفاق می افتد. البته باید بدانید که این ها به خاطر سلایق مختلف همسران و گاهاً تفاوت های فرهنگی در اوایل ازدواج، اجتناب ناپذیر است. ولی ما میخواهیم در این مطلب به شما راهکاری برای نجات یک رابطه ی شکست خورده نشان دهیم. در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید: خیلی از اوقات روابطمان با شکست مواجه می شوند.…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید