با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

معماران برتر جهان (بخش اول)

این لیست بر آثار معماری مدرن متمرکز است. و بسیار جالب است که توجه داشته باشید بسیاری از طراحان در رشته های متعدد فعالیت می کردند .

در پنج بخش به معرفی ۲۵ معماری که باید بشناسید می پردازیم :

بخش ۱

Daniel Libeskind

دانیل لیبسکیند در سال ۱۹۴۶ در لهستان متولد شد ، در سال ۱۹۵۹ لیبسکیند و خانواده اش به شهر نیویورک مهاجرت کردند و در آنجا لیبسکیند در دبیرستان برانکس و بعد از آن در دانشگاه کوپر در رشته معماری تحصیل کرد ، خلاصه در سال ۱۹۷۲ لیبسکیند برای معمار دیگری که در لیست ما حضور دارد ( ریچارد مایر ) فعالیت کرد ، او و همسرش نینا لوئیس ، استودیو دانیل لیبسکیند را در سال ۱۹۸۹ تاسیس کردند .

موزه یهودیان در برلین اولین موفقیت بزرگ بین المللی لیبسکیند بود ، برخی از آثار قابل توجه دیگر او شامل تئاتر Grand Canal در دوبلین ، و موزه جنگ امپریال شمالی در انگلستان می باشد .

Richard Meier

ریچارد مایر فارغ التحصیل دانشگاه کرنل می باشد ، او با تعدادی از معماران سرشناس همچون SOM و مارسل بروئر که در بخش های بعدی معرفی می شوند کار کرده است ، او در سال ۱۹۶۳ دفتر شخصی خود را تاسیس کرد .

مشهورترین پروژه های او High Museum در آتلانتا، موزه هنر های تزئینی فرانکفورت در آلمان و مرکز توسعه Bronx در نیویورک می باشد .

ریچارد مایر تا به حال موفق به کسب جایزه پریتزکر ، مدال طلا موسسه معماری آمریکا ، همچنین مدال طلا از انستیتو سلطنتی معماران بریتانیا شده است .

Norman Foster

نورمن فاستر در منچستر متولد شده است ، و فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه منچستر و کارشناسی ارشد از دانشگاه ییل بود ، او اتلیه معماری فاستر و همکاران را در سال ۱۹۶۷ تاسیس کرد و در سال ۱۹۹۹ برنده جایزه پریتزکر شد .

شرکت فاستر و شرکا موفق به کسب بیش از ۴۷۰ جایزه در طول ۴۵ سال فعالیت خود شدند ،از جمله مدال طلا از RIBA و AIA .

برخی از قابل توجه ترین آثار فاستر فرودگاه پکن ، ایستگاه راه آهن Dresden ، موزه هنرهای زیبای بوستون ، مراکز تحقیقاتی در دانشگاه استنفورد ، و موسسه اسمیتسونیان در واشنگتن هستند .

Renzo Piano

رنزو پیانو در جنوا، ایتالیا در سال ۱۹۳۷ به دنیا آمد ، پدر و چهار عمو و برادرش همه پیمانکار بودند، بنابراین طبیعی به نظر می رسد که در زمینه ساختمان فعالیت کند .

او پس از فارغ التحصیلی از مدرسه معماری Politecnico di Milano ، در دفتر Louis Khan در فیلادلفیا فعالیت کرده است . برخی از معروف ترین ساختمان او مرکز ژرژ پمپیدو در پاریس ، مجموعه Menil در هوستون ، و آکادمی علوم کالیفرنیا می باشد ، پیانو برنده جایزه پریتزکر در سال ۱۹۹۸ و موفق به کسب مدال طلای AIA در سال ۲۰۰۸ شد .

Santiago Calatrava

سانتیاگو کالاتراوا هنرمند و معمار اسپانیایی ، در سال ۱۹۵۷ در نزدیکی والنسیا ، اسپانیا متولد شد ، پس از اتمام دبیرستان کالاتراوا با هدف تحصیل در دانشگاه هنرهای زیبای École به پاریس رفت ، اما پس از ورود متوجه شد که امکان پذیر نمی باشد در آنجا بماند ، بنابراین به والنسیا برگشت و در دانشگاه همان شهر در رشته معماری ثبت نام کرد ،  . که هنوز هم از تحصیلات خود ناراضی است ، او در در رشته مهندسی عمران  به ادامه  تحصیل پرداخت

در سال ۱۹۸۴ طرح پیشنهادی او در رقابت های طراحی و ساخت برای پل Bach De Roda در بارسلونا برنده شد که منجر به رسمیت شناختن او در سطح بین المللی گشت .

کالاتراوا نه تنها برای طراحی و ساخت پل ها شناخته شده است ، بلکه آثار او در مقیاس بزرگ نیز شناخته شده می باشند ، مانند BCE Place Mall در تورنتو ، خانه اپرای Tenerife در جزایر قناری و ایستگاه راه آهنOrient در لیسبون ، همچنین او موفق به کسب مدال طلا AIA و شاهزاده جوایز آستوریاس شد .

منبع: ایران آرشیتکتز

این لیست بر آثار معماری مدرن متمرکز است. و بسیار جالب است که توجه داشته باشید بسیاری از طراحان در رشته های متعدد فعالیت می کردند . در پنج بخش به معرفی 25 معماری که باید بشناسید می پردازیم : بخش 1 Daniel Libeskind دانیل لیبسکیند در سال 1946 در لهستان متولد شد ، در سال 1959 لیبسکیند و خانواده اش به شهر نیویورک مهاجرت کردند و در آنجا لیبسکیند در دبیرستان برانکس و بعد از آن در دانشگاه کوپر در رشته معماری تحصیل کرد ، خلاصه در سال 1972 لیبسکیند برای معمار دیگری که در لیست ما حضور دارد…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید