با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید
موج جدیدی از بارش باران در اواخر بهمن ماه 96

موج جدیدی از بارش باران در اواخر بهمن ماه ۹۶

موج جدیدی از بارش باران در اواخر بهمن ماه ۹۶ شروع خواهد شد،بارش باران این نعمت عالی امسال کشور عزیزمان ایران را بی نصیب نگذاشت و کشاورزان نیز با خیال راحت امسال را سپری خواهند کرد سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور از آغاز موج جدیدی از بارش ها از دهه سوم بهمن ماه در کشور خبر داد و گفت: از دهه سوم بهمن ماه انتظار بارش های بالاتر از حد طبیعی را در غالب مناطق کشور داریم و در دهه اول اسفندماه این بارش ها کماکان ادامه می یابد.

به گزارش جیب نت،مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: بارش ها در همه مناطق کشور به ویژه مناطق جنوب، غرب، جنوب غرب، مرکز، شمال کشور و به ویژه دامنه زاگرس بالاتر از سطح نرمال خواهد بود.
وی در خصوص حد نرمال بارش ها توضیح داد: عدد نرمال؛ به میانگین بارش ها طی ۲۰ سال گذشته گفته می شود.
براساس پیش بینی ها، از ۱۳ تا ۲۱ بهمن ماه بارش ها چشمگیر نبوده و با کمبود بارش ها در تمام مناطق کشور مواجه خواهیم بود.

موج جدیدی از بارش باران در اواخر بهمن ماه 96

در وضعیت کنونی آب و هوایی کشور نیز سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: طی دو سه روز آینده در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آرام خواهیم داشت که پیامد آن انباشت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیتی مانند تهران، کرج، اصفهان، مشهد و سایر شهرهای پرجمعیت و صنعتی خواهد بود.حقیقت افزود: همچنین روند تدریجی دمای هوا را در غالب مناطق کشور پیش بینی می کنیم که این مساله به ویژه برای مناطق و جاده های کوهستانی کشور که انباشت برف دارند، بسیار حائز اهمیت است زیرا با گرم شدن هوا خطر سقوط بهمن به ویژه در جاده ها و گردنه های کوهستانی و برفگیر افزایش می یابد که باید مورد توجه عموم مردم و راهداری های این مناطق قرار گیرد.
وی درخصوص مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس نیز گفت: در اوایل وقت دوشنبه با توجه به این که وزش باد در این مناطق زیاد است، دریا مواج خواهد بود که باید مورد توجه صیادان قرار گیرد.

گرمترین و سردترین نقاط کشور و همچنین وضعیت هوای تهران باید بدانید که کارشناس هواشناسی گفت: روز گذشته گرمترین نقطه کشور منطقه راسک در استان سیستان و بلوچستان با ۲۸ درجه بالای صفر و بعد از آن میناب با دمای ۲۷ درجه بالای صفر بود.
حقیقت افزود: امروز صبح سردترین نقطه کشور فامنین در شمال شرق استان همدان با منفی ۱۸ درجه زیر صفر و بعد از آن خیرآباد با ۱۷ درجه زیر صفر و استراباد نیز در آذربایجان شرقی منهای ۱۵ درجه بود.
حقیقت افزود: دمای دیروز تهران هفت درجه و امروز صبح نیز کمینه دمای تهران منهای یک بود.
وی ادامه داد: برای تهران نیز پیش بینی کرده ایم که در دو سه روز آینده آسمان صاف و غبارآلود باشد، بیشینه امروز آن به عدد هفت، فردا به هشت و در دو روز آینده به عدد ۹ می رسد.

وضعیت هوای کشور از نظر آلاینده ها و هوای امروز تهران برای گروه های حساس ناسالم: سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور درخصوص وضعیت هوای استان های مختلف کشور از نظر آلاینده های جوی توضیح داد: انباشت آلاینده ها به تدریج نسبت به روزهای گذشته در بیشتر مناطق کشور در حال افزایش است.
حقیقت گفت: هوای امروز تهران برای تمام گروه های حساس ناسالم است؛ اگر میزان آلاینده ها بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ باشد، برای گروه های حساس ناسالم است و بالای ۱۵۰ برای تمام گروه ها ناسالم می شود. درحال حاضر میزان آلاینده های تهران بالای ۱۵۰ است.
وی ادامه داد: از روزهای قبل انباشت تدریجی آلاینده ها را داشته ایم و امروز با توجه به آغاز هفته، تردد در شهرها بیشتر شده و کارخانه ها نیز کار خود را آغاز می کنند که در نتیجه، انباشت آلاینده ها ادامه یافته و به تدریج بیشتر می شود.
حقیقت ادامه داد: انباشت آلاینده ها به ویژه در شهرهای پرجمعیت مانند تبریز، مشهد، اصفهان و کرج به دلیل سکون هوا، بیشتر شده در نتیجه در روزهای آینده با آلودگی مواجه خواهند شد.

برای ثبت آگهی خود بصورت رایگان در جیب نت لطفا اینجا کلیک کنید

برای خواندن جدیدترین اخبار روز دنیا لطفا اینجا کلیک کنید

پاسخی بنویسید