با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

وقتی در زندگی به بن بست رسیدم چه کار کنم؟

 

بسیاری از افراد هستند که در زندگی رسیدن به بن بست مالی، عاطفی، فکری و… را تجربه کرده اند. ممکن است شما نیز که این مطلب را می خوانید، جزء یکی از این افراد باشید. ما امروز در وبلاگ جیب نت و در این مطلب میخواهیم به شما راهکارهایی را برای گذراندن بحران و عبور از این بن بست ها را بگوییم. مطالبی که گفته میشود حاصل تجربیات بوده و ممکن است برای افراد مختلف هزاران روش مختلف وجود داشته باشد. شما میتوانید از مطالب گفته شده استفاده کنید و اگر نتیجه نگرفتید آن ها را متناسب با شرایط روحی خود تغییر دهید. در ادامه ی مطلب با جیب نت همراه باشید:

وقتی به بن بست رسیدید برای مدتی متوقف شوید

وقتی برای رسیدن به هدفی تلاش کردید و تلاش های شما نتیجه ای در بر نداشت  دو حالت وجود دارد، یا تلاش شما کافی نبوده و یا به شکل درستی تلاش نکرده اید. ولی به هر حال تلاش ها و تقلاهای شما برای رسیدن به هدفتان ممکن است باعث شود که احساس خستگی کنید که این خستگی میتواند جسمی یا روحی و یا متشکل از هر دو نوع باشد. در این حالت بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که به خود استراحت دهید.پس به کلی آن موضوع را رها کنید و به دور از فکر کردن به آن به استراحت بپردازید و کارهای مورد علاقه ی خود را انجام دهید. برای عده ای از افراد خوابیدن و استراحت کردن بسیار موثر واقع می شود که خود من از آن جمله افراد هستم. برای عده ای نیز تفریح باعث ایجاد حس آرامش در آنها می شود. پس اگر به بن بست رسیدید همه چیز را که مربوط به آن موضوع می شود رها کرده و به یک تفریح بی دغدغه بروید. مثلا به مسافرت بروید و یا با دوستان خود به گردش بروید بدون اینکه به آخر قضیه فکر کنید فقط از لحظاتتان لذت ببرید. ایجاد حس آرامش، باعث می شود که ما حس کنیم زندگی در جریان است و امید را مانند خونی تازه به رگ های ما بازگرداند. برای کنترل و غلبه بر خشم نیز مقاله ی راه هایی برای کنترل خشم و ناراحتی را در همین وبلاگ مطالعه کنید.

مجدداً هدف خود را بازبینی کنید

بعد از اینکه به ذهن خود استراحت دادید و مجدداً آماده ی تلاش برای رسیدن به هدفتان شدید، ابتدا هدف خود را مجدداً بررسی کنید و  مجموعه تلاش هایی که تا کنون برای رسیدن به هدفتان انجام داده اید و به بن بست رسیده اید را بازبینی کنید. سعی کنید اشکال کار خود را بیابید و آن را برطرف نمایید. گاهی ممکن است مجبور شوید هدف انتخابی خود را تغییر دهید. به یاد داشته باشید تغییر رمز موفقیت است. برای مثال ممکن است در شرایط رکود ساخت و ساز، شما هدفتان شروع به سرمایه گذاری در ساخت یک مجتمع مسکونی باشد ولی با بازبینی مجدد هدفتان ببینید که این طرح شما در شرایط کنونی جوابگو نیست و باعث خواب سرمایه ی شما می شود و مثلا انجام کارهایی مانند بازسازی ساختمان های قدیمی برای شما مفیدتر باشد.

تصمیم بگیرید و عمل کنید

پس از بازبینی هدفتان و ایجاد تغییرات درست، اینبار با یک نگرش مثبت و یک تلاش مضاعف  حرکت کنید. به یاد داشته باشید که ایمان رمز موفقیت است. یعنی شما تنها در صورتی موفق خواهید شد که به کاری که انجام میدهید ایمان داشته باشید. تمام انسان های موفق بارها رو بارها طعم تلخ شکست را چشیده اند ولی دست از تلاش نکشیده اند و مجدداً آغاز کرده اند. البته قبول دارم که سر پا ایستادن مجدد بعد از شکست کار بسیار دشواری است. ولی به یاد داشته باشید فکر کردن به شکست و اینکه خودتان را سرزنش کنید، شما را موفق نخواهد کرد. تنها چیزی که شما را موفق خواهد کرد پشتکار داشتن و عمل نمودن است. پس با فکر کردن به شکست تنها وقت خود را تلف میکنید. افکار منفی را رها کنید و با یک نگرش مثبت مجدداً تلاش کنید.

زمانی را در طول روز به علایق خود اختصاص دهید

به یاد داشته باشید که تخته گاز رفتن عاقبت خوشی ندارد و شما را از رسیدن به هدفتان باز خواهد داشت، پس آهسته و پیوسته حرکت کنید و برنامه ریزی خود را به گونه ای انجام دهید که روزانه علاوه بر کار، به تفریح و بازدید اقوام و دوستان و یا انجام بازی های کامپیوتری یا رفتن به استخر و یا هر کاری که به آن علاقه دارید برسید. نیازی نیست که همه ی این کارها را در برنامه ی روزانه ی خود بگنجانید بلکه میتوانید آنها در برنامه ی هفتگی یا ماهانه ی خود بگنجانید ولی به شکلی که ساعاتی از روز را به علایق خود اختصاص دهید.

به موقع بخوابید و تغذیه ی سالم داشته باشید

شاید پیش خودتان بگویید که این مساله چه ربطی به موضوع دارد. ولی باور کنید که خواب کافی و تغذیه ی مناسب در شادابی و ایجاد حس آرامش در شما تاثیر گذار است و شما را در راه رسیدن به هدفتان کمک خواهد نمود.

از انسان های منفی گرا دوری کنید

از انسان هایی که دید منفی به مسائل دارند دوری کنید. ولی اگر امکان دوری ندارید سعی کنید به حرف های آنها با جدیت گوش ندهید و مکالمه های خود را با این افراد کمتر کنید. چرا که این افراد ایمان شما را در راه رسیدن به هدفتان با سستی همراه خواهند نمود.

از افراد و مسائلی که اذیتتان می کند دوری کنید

اگر دیدن افراد خاص و یا واقع شدن در شرایطی خاص باعث ناراحتی شما می شود، سعی کنید تا جایی که برایتان مقدور است از آنها فاصله بگیرید تا دوباره به بن بست گرفتار نشوید. باور کنید این مساله آنقدر مهم و حائز اهمیت است که ممکن است به سرعت شما را به حال و هوای قبل از شروع مجددتان بازگرداند. دیدن مسائل ملال آور پر از انرژی های منفی است که میتواند به سرعت بر روح و روان شما چیره شود. مگر اینکه تا جایی که می توانید مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید.

اگر به هر دلیلی علیرغم انجام مراحل بالا باز با شکست مواجه شدید مجدداً مراحل را از اول طی کنید و مطمئن باشید که اگر هدفتان را درست انتخاب کرده باشید جواب خواهید گرفت.

برای خواندن مطالب بیشتر در وبلاگ جیب نت اینجا کلیک کنید.

جهت درج آگهی تبلیغاتی در سایت جیب نت اینجا کلیک کنید.

  بسیاری از افراد هستند که در زندگی رسیدن به بن بست مالی، عاطفی، فکری و... را تجربه کرده اند. ممکن است شما نیز که این مطلب را می خوانید، جزء یکی از این افراد باشید. ما امروز در وبلاگ جیب نت و در این مطلب میخواهیم به شما راهکارهایی را برای گذراندن بحران و عبور از این بن بست ها را بگوییم. مطالبی که گفته میشود حاصل تجربیات بوده و ممکن است برای افراد مختلف هزاران روش مختلف وجود داشته باشد. شما میتوانید از مطالب گفته شده استفاده کنید و اگر نتیجه نگرفتید آن ها را متناسب با شرایط…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید