با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید

پزشکی که خودش را جراحی کرد

سال ۱۹۶۴، دکتر روگوژوف، در ۲۷ سالگی مقیم ایستگاهی در قطب جنوب بود. در این زمان او تشخیص داد که مبتلا به آپاندیسیت حاد شده است.شرایط او در حال بدتر شدن بود و به دلیل شرایط اب و هوایی هیچ هواپیمایی نمی توانست فرود بیاید و او را به بیمارستان منتقل کند.به همین خاطر او تصمیم می گیرد خودش را عمل کند.
وی با بی حسی موضعی عمل را شروع میکند، در حین عمل هواشناس ایستگاه، ریتراکتور (وسیله ای که دو سوی برش جراحی را میگیرد و برش را باز نگه میدارد) را برایش نگه می دارد و راننده ی ایستگاه نیز آینه را برای او نگه میدارد و یک فرد دانشمند هم وسایل عمل را به او میدهد.
دکتر روژوگوف در حالت خم شده به جلو، عمل را انجام میدهد، گرچه وی در طی عمل یکبار از حال میرود ولی در نهایت می تواند در کمتر از دو ساعت عمل را به پایان برساند.

rogozovappendectomy2

سال 1964، دکتر روگوژوف، در 27 سالگی مقیم ایستگاهی در قطب جنوب بود. در این زمان او تشخیص داد که مبتلا به آپاندیسیت حاد شده است.شرایط او در حال بدتر شدن بود و به دلیل شرایط اب و هوایی هیچ هواپیمایی نمی توانست فرود بیاید و او را به بیمارستان منتقل کند.به همین خاطر او تصمیم می گیرد خودش را عمل کند. وی با بی حسی موضعی عمل را شروع میکند، در حین عمل هواشناس ایستگاه، ریتراکتور (وسیله ای که دو سوی برش جراحی را میگیرد و برش را باز نگه میدارد) را برایش نگه می دارد و راننده ی…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید