با کلیک بر روی 1+ جیب نت را در گوگل محبوب کنید
A woman hand carrying a bunch of colorful shopping bags

چگونه یک خرید خوب داشته باشیم

خرید، برای بعضی افراد، یک سرگرمی روزانه به حساب می آید و برای بعضی نیز تلف کردن وقت است. نگرش شما نسبت به خرید هرچه که باشد، در اینجا چگونگی روش هایی را برای خرید بهتر و آسان تر به شما ارائه خواهیم کرد.

 

۱-قبل از اینکه به یک مرکز خرید بروید، وسایلی را که قصد خرید آنها را دارید، در دو گروه بنویسید: چیزهایی که به آنها احتیاج دارید و چیزهایی که می خواهید. با این کار شما خریدهای خود را اولویت بندی خواهید کرد و به خود قول خواهید داد که چیزهایی که به آنها احتیاج دارید را فدای خواسته های خود نخواهید کرد.
۲-با خوش خلقی به فروشگاه وارد شوید. هیچ کدام از فروشنده ها دوست ندارند با خریداری عبوس روبرو شوند. اگر خوش اخلاق باشید، فروشنده ها برای پیدا کردن جنسی در فروشگاه، بیشتر کمک تان خواهند کرد. این موضوع را زمانی که با فروشگاه تماس تلفنی می گیرید نیز رعایت کنید. هیچ کس دوست ندارد زمانی که می خواهد تمام توانش را برای خدمت بهتر عرضه دارد، با صدای خشمگین غریبه ای پشت تلفن روبرو شود.
۳-قبل از خرید، تا جایی که می توانید، از قیمت اجناسی که یادداشت کرده اید مطلع شوید و فروشگاه هایی که آن اجناس را موجود دارند پیدا کنید. ابتدا از اینترنت شروع کنید و در آن به جستجو بپردازید. سپس از داخل تبلیغات، مجلات و یا از دوستان این اطلاعات را درآورید. با این کار می توانید برآورد قیمتی از خریدهایتان داشته باشید.
۴-نگاهی به جیب خود بیاندازید. میزان پولی که دارید را نوشته و سپس به ازای خریدی که دارید با خود پول ببرید. زمانی که پول نقد با خود همراه دارید، کمتر میل به خرج کردن پیدا خواهید کرد. البته بهتر است کارت عابر خود را نیز بردارید تا در مواقع اضطراری از آن استفاده کنید. اما همیشه به خود بگویید که این کارت را باید تنها در زمان واقعا اضطراری استفاده نمایم.
۵-شب قبل خرید، لیست خرید، آدرس فروشگاه ها و در صورت امکان نقشه، یک بطری آب، چند عدد بیسکوییت یا شکلات، کارت عابر، تلفن همراه، سکه یا کارت برای تلفن زدن و از همه مهم تر، برخوردی خوب را داخل کیف دستی خود قرار دهید.
۶-برنامه خرید بچینید و مسیری که ابتدا به آنجا می خواهید بروید و ترتیب رفتن به فروشگاه های دیگر را یادداشت کنید.
۷-اجناسی که می خرید را کامل بررسی کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید. کمی وقت گذاشتن برای بررسی کامل جنسی که می خرید، بهتر از ساعت ها در صف خدمات پس از فروش ماندن است. به طور کامل تمام آیتم های ایمنی و بهداشتی را مورد بررسی قرار دهید.
۸-اگر خریدتان زیاد است، همان ابتدای فروشگاه، سبد چرخ دار بردارید تا بتوانید راحت تر خرید کنید.
۹-در انتهای خرید، خود را به یک نوشیدنی سرد دعوت کنید. پس از یک روز شلوغ و خسته کننده، آرامش را به شما باز خواهد گرداند.

نکات و هشدارها

تمام رسیدهای خرید را همراه خود به منزل ببرید. با این کار می توانید اگر جنسی را می خواهید پس دهید و یا اینکه دخل و خرج خود را مدیریت کنید.
کفش و لباس مناسب و راحت بپوشید. خانم ها حواستان باشد که کفش های پاشنه دار برای خرید مناسب نیست.
مراکز خرید بهتر از تک فروشی ها هستند. اجناس بهتری در مراکز خرید بزرگتر پیدا می شود.
اگر برای بردن وسایل به منزل و البته نگه داشتن آنها، اتومبیل خود را آورده اید، اجناس خریداری شده از یک فروشگاه را در صندوق عقب و یا جایی که دید نداشته باشد قرار دهید و سپس با ماشین و یا پیاده به فروشگاه بعدی بروید. اگر پس از چند ساعت خریدتان تمام نشد، ماشین خود را از یک سمت فروشگاه به جایی دیگر انتقال دهید تا از صدمات احتمالی به ماشین جلوگیری کنید.
معمولا ماشین شخصی برای نگه داشتن اجناسی که خریده اید جای مناسبی نیست، چرا که سارقان در کمین هستند و ممکن است آنها را برای دزدی وسوسه کنید. اتومبیل شخصی شما آنچنان که فکر می کنید مکان امنی نیست.
از مکان های خلوت و نا امن عبور نکنید تا با خریدهایی که به همراه دارید، سالم به منزل برسید.
از اجناسی که به همراه دارید محافظت کنید تا سارقین فکر سرقت از شما را نکنند.
بهتر است افراد زیر ۱۸ سال برای خرید در مراکز بزرگ، تنها نروند.

منبع:سایت pHow

خرید، برای بعضی افراد، یک سرگرمی روزانه به حساب می آید و برای بعضی نیز تلف کردن وقت است. نگرش شما نسبت به خرید هرچه که باشد، در اینجا چگونگی روش هایی را برای خرید بهتر و آسان تر به شما ارائه خواهیم کرد.   1-قبل از اینکه به یک مرکز خرید بروید، وسایلی را که قصد خرید آنها را دارید، در دو گروه بنویسید: چیزهایی که به آنها احتیاج دارید و چیزهایی که می خواهید. با این کار شما خریدهای خود را اولویت بندی خواهید کرد و به خود قول خواهید داد که چیزهایی که به آنها احتیاج دارید…

بازبینی عمومی

امتیاز کاربران: اولین ارسال کننده باشید!
0

پاسخی بنویسید